Roubenky na Stráni

Kraj: 
Moravskoslezský kraj
Oblast: 
Beskydy

Horizontal Tabs

Popis

Představujeme vám tři plně vybavené chalupy, které leží v centru Beskyd, přímo u lesa, v rekreační oblasti Severní Moravy a Slezska. Chaloupku na Stráni můžete najít v kopcích na Ostravici u nejvyššího bodu Beskyd - Lysé hory. Chalupa U řeky se nachází v blízkosti řeky Čeladenka a horská chata Kamenná stráň disponuje až pěti samostatnými apartmány. Toto rekreační ubytování je vhodné jak pro páry, tak i pro rodiny s dětmi. Okolí chaloupek poskytuje mnoho vyžití jak na kole, tak i pro pěší turistiku. V zimě můžete využít zdejší ubytování jako základnu pro lyžařský areály, který se nachází nedaleko v obcích Malenovice, Čeladná a největší lyžařský areál je v obci Bílá. V okolí všech chalup se nachází mnoho běžeckých tras.

 

Chaloupka Na Stráni

 

 • Zcela nově, útulně zrekonstruovaná chaloupka pod Lysou Horou nabízí celoroční, velmi příjemné ubytování v krásném a klidném prostředí pod vrcholem Beskyd. Chaloupka má terasu s posezením, s nádhernými výhledy.
 • Je vytápěná centrálním topením na elektřinu. V obývacím pokoji je možné se ohřát u krbových kamen.
 • V létě je dojezd možný bezproblémově, po zpevněné komunikaci. V zimním období je příjezd ovlivněn množstvím sněhu, každopádně udržována cesta je až k penzionu Sluníčko (cca 100m od chaloupky).
 • Pejsi vítání po předchozí domluvě
 • Nedaleko je bazén i s tobogánem v hotelu Sluníčko (cca 200m) + restaurace
 • Více o chalupě ZDE
 • Mapa - trasa: Ostravice č.ev.905, 739 14, Ostravice

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/4_chalupka_na_strani_obyvak.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/7_chalupka_na_strani_sauna.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/hotel_slunicko_bazen_slunicko.jpg

 

Chaloupka "U Řeky"

 

 • Chaloupka nabízí celoroční poklidné ubytování v krásném prostředí Beskyd v obci Frýdlant nad Ostravicí. Chaloupka má soukromou zahradu s posezením, ohništěm, vzrostlými stromy a trampolínou pro děti.
 • Najdete zde dvě ložnice a rozkládací pohovku, pohodlně se tady vyspí až 8 osob.
 • Rekonstrukci jsme úspěšně zvládli, chaloupka voní novotou, neváhejte si pobyt v ní objednat a užít si krásy Beskyd.
 • Pejsi vítání po předchozí domluvě
 • Koupací splav - koupání naproti chalupě (100 metrů od chalupy)
 • Více o chalupě ZDE
 • Mapa - trasa: Nová Dědina č.p.129, 73911, Frýdlant nad Ostravicí

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/12_chaloupka_u_reky_terasa.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/chalupa_u_reky_reka.jpg

 

Chalupa Kamenná stráň

 

 • Najdete zde 5 samostatných apartmánů a COOLnu. Každý apartmán, i COOLna má manželskou postel pro 2osoby a možnost využití rozkládací pohovky pro další 2 osoby, vybavenou kuchyň, jídelní stůl, posezení, plochou TV. Ve větších apartmánech je pro chvíle pohody krb. Chalupu si můžete pronajmout celou, nebo jen jednotlivé apartmány.
 • U chalupy je velká zahrada, kterou ocení zejména vaše děti a domácí mazlíčci, ti jsou u nás po předchozí domluvě vítáni. Kamenná stráň poskytuje ubytování až pro 24 osob v 5ti apartmánech a COOLně.
 • Ve společných prostorech v suterénu Kamenné stráně se nachází infra sauna s útulným posezením a vinotékou. V garáži je připravený pingpongový stůl. Pro děti je v chalupě herna vybavená mimo her, hraček, žíněnek atd., také plochou TV, a válendami.
 • Na zahradě najdete ohniště s grilem, plynový gril, posezení, bazén, lehátka, koupací sud s vířivou lázní, a taky zázemí pro děti - pískoviště, houpačku, skluzavku, trampolínu. Toto vše je možné v jarních, letních i podzimních dnech si u nás užít. Je zde taky jezírko s lekníny a rybkami. Na svahu za domem si v zimě užijete sáňkování, bobování, klouzání. Za chalupou v lese nasbíráte houby, maliny, jahody i ostružiny.
 • Ať už s sebou vezmete kola, lyže, koloběžky, brusle, běžky, všechno toto sportovní náčiní využijete nejen v okolí chalupy, ale taky si ho u nás bezpečně uschováte.
 • Pejsi vítání po předchozí domluvě
 • WIFI zdarma.
 • Více o chalupě ZDE
 • Mapa - trasa: Metylovice 529

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/chalupa_kamenna_stran_bazen.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/25_chalupa_kamenna_stran_apartman_1.jpg

 

Chata COOLna

 

 • COOLna je původně stáj, která byla jednomu oslíku domovem. Skoro jsme ji srovnali se zemí a vytvořili z ní krásnou, prosklenou místnost pro setkávání s rodinou a přáteli, i k pobytu v soukromí. Najdete v ní plně vybavenou kuchyň, velký dubový stůl, prosklený krb, televizi, pohovku a dokonce i postel, kdyby na vás přišla únava, nebo jste chtěli v COOLně přespat :-)
 • COOLnu nabízíme hostům zdarma při rezervaci všech apartmánu v Kamenné stráni. Nabízíme jí také samostatně k rezervaci hostům, kteří si chtějí pronajmout samostatný objekt.  
 • Pokud tady ale budete ubytováni a budete v ní chtít posedět, určitě bude možné se nějak individuálně domluvit.
 • COOLna nemá své vlastní sociální zázemí. Hosté využívají sociální zázemí v prostorách u sauny Kamenné stráně.
 • Pejsi vítání po předchozí domluvě
 • Více o chalupě ZDE

 

Chalupa Coolna

 

Stravování v chaloupkách

 • Všechny chaloupky i apartmány jsou vybaveny kuchyní.
 • Možnost opékaní špekáčků a grilování je u každého objektu.
 • Možnost dovážky jídla z blízkých restaurací.
 • Snídaně je možné po dohodě také objednat.
 • Kávovar je v každém objektu.

 

 

Charakter ubytování

 • Apartmány
 • Pokoje
 • S bazénem
 • Sauna
 • Ubytování v soukromí
 • Ubytování celoročně

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 725 695 881
www: www.roubenkynastrani.cz
 

kontakt  / fotky / další informace

 
 

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

TURISTIKA A VÝLETY

Lysá Hora nejnavštěvovanější a zároveň nejvyšší (1323 m.n.m.) vrchol Beskyd.

Trasy:

- Frýdlant n.O. - Malenovice BUSem nebo autem k hotelu Bezruč, a dál už po svých až na vrchol (nejkratší, nejpříkřejší výstup).

- Ostravice přes Butořanku a Lukšinec až na vrchol Lysé hory, po červené značce.

- Ostravice, vodní nádrž Šance - nejdelší, ale nejhezčí trasa po žluté značce.

Ondřejník (890 m.n.m.), Skalka (964 m.n.m.)

Od chalupy Kamenná stráň je to nejbližší vrchol. Dá se jít přímo od chaty na vrchol, dále je možné pokračovat po hřebeni na vrchol Skalka. Návrat je možný zpět několika způsoby. Doporučujeme zpět do sedla mezi Ondřejník a Skalku, dále pak přes roubenku Ondřejníček s možným občerstvením. Nebo ze Skalky do Kunčice pod Ondřejníkem na vláček, kterým se vrátíte do Frýdlantu nad O. Před odjezdem doporučujeme občerstvit se v pivovárku Ogar (kousíček od nádraží).

Smrk (1277 m.n.m.)

Druhá nejvyšší hora Beskyd. Krásná, majestátná hora, která je navštěvovaná spíše skalními turisty z důvodu chybějící restaurace. Pro romantiky můžeme jen doporučit, jsou z ní překrásné rozhledy. Výchozí bod je z centra Ostravice, od přehrady Šance, nebo z Čeladné - Podolánky.

Pustevny - horské sedlo (1018 m.n.m.)

Pro svou rozmanitost, malebnost, architekturu a zázemí v překrásných Jurkovičových stavbách (Maměnka, Libušín) nebo v nově postavené horní stanici lanové dráhy navržené architektem Kamilem Mrvou, je to jedno z nejnavštěvovanějších míst Beskyd. Výstup je možný z Ráztoky, kam se dostanete autem přes Čeladnou. Z parkoviště Ráztoky je možné vyjet lanovkou, nebo se prosít pěšky po cestě zvané Knížecí (cca 1hodina), až na vrchol Pustevny. Na Pustevnách můžete navštívit rozhlednu Valašská stezka v oblacích, nebo se projít k soše Radegast a dále ke kapli Cirila a Metoděje na vrchol Radhošť. Na Pustevnách je možné zapůjčení koloběžek nebo sáněk, s možností vrácení na parkovišti Ráztoka, kde je taky možné navštívit lanové centrum TARZANIE. Pustevny jsou také přístupné autem, a to cestou z Prostřední Bečvy.

Čertův mlýn (1205 m.n.m)

Je možné navštívit krátkou , ale celkem náročnou procházkou z Pusteven po červené značce až na vrchol. Dále pak kousek po zelené značce dojdete k čertovu stolu, kde si můžete dát svačinu. Podle pověsti se jedná o pozůstatek z čertova mlýna, který měl čert za úkol postavit během jedné noci.

Kněhyně (1256 m.n.n.)

Chráněná přírodní rezervace s výskytem vzácného tetřeva a s velkými šelmami jako je rys a vlk.

Velká Stolová (1046 m.n.n)

Méně navštěvovaný vrchol. Nejjednodušší přístup je z rozcestí pod sedlem Malé Stolové s Kněhyní, kam vede červená turistická značka z Horní Čeladné a z Pusteven, a žlutá značka z Kunčic pod Ondřejníkem.

Bílý Kříž

Hojně navštěvovaný cíl. Start je možný z Visalaje, nebo krásnou hřebenovkou z Grůně, s překrásnými výhledy, kolem dřevěného kostela Panny Marie z roku 1887.

Prašivá (843 m.n.n)

Hojně navštěvované místo s kostelíkem sv. Antonína z Padovy z roku 1640 a s turistickou chatou z roku 1921.

Velký Javorník (918 m.n.m)

Hora je známé turistické místo s výhledem do širokého okolí. \na vrcholu stojí turistická chata z roku 1935. Na vrcholu je také nová rozhledna.

KULTURA, HRADY A MUZEA

Zřícenina hradu Hukvaldy můžete se zde projít krásnou oborou s muflony a daňky, kolem Lišky Bystroušky, a rodného domu skladatele Leoše Janáčka.

Štramberk je malebná straobylá vesnička se spoustou kaváren a hospůdek. Také se zde nachází zřícenina hradu, která je známá jako věž - Štramberská trůba. V blízkosti vesničky můžete navštívit jeskyni Šipka, a botanickou zahradu.

Ani za deště se nebudete nudit, zde je pár tipů:

Muzeum - TATRA Kopřivnice

Muzeum - Ostrava Dolní Vítkovice

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm

Zámek Frýdek - Místek

PRO DĚTI

Vířivka (jaro, léto, podzim) - v každém z naších objektů

Dětské hřiště (trampolína, pískoviště, skluzavka) - v každém z naších objektů + dětský koutek v chalupě Kamenná stráň.

Kopec na sáňkování a bobování - Kamenná stráň.

Venkovní bazén s lehátky na Kamenné stráni.

Venkovní koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí, koupaliště Sluníčko v Ostravicí, krytý bazén Sepetná v Ostravici, krytý bazén Kotelna ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Aquapark Olešná Frýdek - Místek. Aquapark Frenštát pod Radhoštěm.

Lanová centra Opičárna - v Ostravici, Tarzanie - Ráztoka pod Pustevnami.

Stezky po medvědích tlapkách - lehké značené trasy pro děti.

MINI ZOO v obci Bílá + venkovní dětské centrum SUN SKI.

SPORTOVNÍ VYŽITÍ - asi vše na co si jen vzpomenete - běh, turistika, plavání, volejbal, beach volejbal, běžky, skialpinismus (průvodce po dohodě), cvičák pro pejsky, možnost rybaření, golf (Ostravice, Čeladná, Ropice, Rožnov pod R., Šilheřovice), tenis, squash, fit centrum, jezdectví, škola paraglidingu, tandem lety, windsurfing a jachting (Olešná, Žermanice), vodní lyže (Těrlická přehrada), cyklistika silniční, horská, (možnost zajištění průvodce, a také možnost zajištění, zapůjčení ebike), cvičné skály + lezecké stěny, motokáry, lyže (SKI Malenovice, SKI Bílá, Opálená - vhodná pro menší děti, Mezivodí, Rališka). Pro výuku lyžování je možné zajistit kvalitního instruktora nebo trenéra.

- vyhlídkové lety - letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí