Chaty pod Knížecí - Beskydy

Kraj: 
Moravskoslezský kraj
Okoli: 
Trojanovice, Pustevny
Oblast: 
Beskydy

Horizontal Tabs

Popis

Chaty pod Knížecí - pronájem chatek v Beskydech

Chaty se nachází v obci Trojanovice v překrásném koutu CHKO Beskyd s výhledem na údolí a lesy. Areál nabízí 8 kompletně vybavených chat k pronájmu. Každá chata má kapacitu 4 lůžka ve dvou ložnicích, kuchyni a koupelnu s WC. V areálu se nachází bezplatné wifi, dětské a sportovní hřiště, ohniště..Můžete posedět na terase u venkovního krbu, užít si klid a výlety. K sedačkové lanovce na Pustevny a do lanového parku je to procházkou 5 minut. Pronájem chat je vhodný pro rodinnou dovolenou ale i na kratší pobyty, např. prodloužený víkend. Jedná se o turisticky velmi atraktivní oblast pod Pustevnami. V blízkosti (300 m) je největší horský lanový park – Tarzánie, půjčovna čtyřkolek je vzdálená cca 800 m.

Venkovní krb u chat spolu s posezením a výhledem na protější zalesněné kopce vybízí k podvečernímu grilování.

 

Vybavení chat

V přízemí je obývací pokoj s posezením, kuchyňka s chladničkou, el. indukčním vařičem, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, nádobím, kuchyňskou rohovou lavicí k sezení aj., koupelna se sprchovým koutem a WC. V podkroví se nachází dvě ložnice, jedna s dvoulůžkem a menší pokojík se dvěma samostatnými lůžky. Vytápění objektu je el. přímotopy, ohřev vody bojlerem.

Chaty č. 6-8 jsou srubového typu a jsou v provozu od června do září. V přízemí je obývací pokoj s posezením (rozkládací pohovka), kuchyňka s chladničkou, el. indukčním vařičem, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, nádobím, kuchyňskou rohovou lavicí k sezení aj., koupelna se sprchovým koutem a WC a jeden 2-lůžkový pokoj. Na vyvýšeném empore (vhodné pro osoby starší 8 let) se nachází 2 lůžka jako přistýlky. Vytápění všech objektů je el. přímotopy, ohřev vody bojlerem.

Každá chata má zastřešenou verandu a terasu s posezením a venkovním krbem. K dispozici je rovněž venkovní ohniště, pískoviště a travnaté hřiště se sítí na míčové hry. Parkování v objektu zdarma. Všechny chaty jsou situovány v mírně kopcovitém terénu.

Chaty jsou vhodné jak pro rodinnou dovolenou, tak i na kratší pobyty, třeba prodloužený víkend. Venkovní krb u chaty spolu s posezením a výhledem na protější zalesněné kopce vybízí k podvečernímu grilování.

V zimních měsících doporučujeme pro dojezd k chatkám SNĚHOVÉ ŘETĚZY nebo auto 4W! (cca 100 m).

 

Charakter ubytování

 • Chatky
 • Chata
 • Horské ubytování
 • Horské chaty
 • Chatové osady
 • Apartmány
 • Pokoje
 • V soukromí
 • Rodinné ubytování
 • Skupinové a školní pobyty

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 605 302 040
Adresa: Trojanovice, 74401
www: chatytrojanovice.cz
 

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Aktivity v okolí chat

Okolí poskytuje bohatou nabídku sportovních a rekreačních aktivit. V blízkosti (300 m) je největší horský lanový park – Tarzánie, půjčovna čtyřkolek je vzdálená cca 800 m. Ke koupání aquapark a vyhřívané koupaliště s tobogánem ve Frenštátě pod Radhoštěm 4 km, koupaliště v Rožnově p. R. 10 km. Na Pustevnách mj. půjčovna čtyřkolek a koloběžek (lanovkou se vyvezete nahoru na Pustevny a na koloběžce jedete cca 4 km z Pusteven dolů až k chatě).

V nedalekém Rožnově pod Radhoštěm je paintball a adrenalin park (zorbování, G-JUMP, lanová dráha aj.). Ve 100 m vzdáleném hotelu je možno navštívit restauraci, bistro, saunu, masáže, solárium, bowling, vinný sklípek, zapůjčit horská kola nebo si objednat jeden z mnoha balíčků zážitků.

Výborné podmínky pro turistiku, cykloturistiku a houbaření.

Okolí nabízí bezpočet turistických cílů (např. Pustevny, Radhošť, Rožnov pod Radhoštěm). Pár minut chůze je vzdálena Tarzánie – největší lanový park na Moravě, kde je možnost strávit den plný adrenalinu.  V teplých letních dnech si nenechte ujít návštěvu aquaparku ve Frenštátu pod Radhoštěm.

 

Letní aktivity

Pěší výlety

Tarzanie – horský lanový park

Začátek u parkoviště – Trojanovice Ráztoka – sedm tras lanových překážek, zavěšených na stromech ve výšce 4–12 m nad zemí. Lanové překážky jsou důmyslně řazeny tak, aby kombinovaly úkoly s různým stupněm obtížnosti s úkoly technickými či zábavnými. Ke zdolání trasy není zapotřebí zvláštní fyzické síly. Bezpečnost účastníků je zajištěna jistícími lany, jistícím úvazkem a přilbou. Tarzanie je určená široké veřejnosti, jednotlivcům i kolektivům apod.

 

Horské koloběžky

Máte rádi rychlost, jste odvážní a znáte míru rizika? Dokážete si užít sjezd z horských vrcholů a bezpečně se dostat dolů? Terénní koloběžky naleznete v blízkosti horní nástupní stanice lanové dráhy. Vyjedete lanovkou nahoru a pak Vás čeká už jen sjezd horskými serpentinami s pořádnou dávkou adrenalinu, ale také s pěknými výhledy na okolní krajinu (sjezd po Knížecí cestě až k chatkám).

 

Sedačkovou lanovkou na Pustevny

V blízkosti hotelu Ráztoka se nachází sedačková lanová dráha, která vás vyveze do horské osady Pustevny.

Pustevny jsou významnou křižovatkou turistických cest – východiskem pro túry, či alespoň k vycházce po hřebeni na Radhošť. Je zde nástupní místo naučné stezky Radegast a naučné stezky Čertův mlýn. Informační tabule seznamují turisty s přírodními zajímavostmi i historickými místy vrcholů a hřebenů Radhošťské hornatiny. Od Valašské koliby vede přírodní rezervací na Radhošť chodník Pohádka.

 

Naučná stezka Radegast

Naučná stezka začíná na Pustevnách (o 200 m výše než NS Čertům mlýn) a vede po hřebeni Radhoště až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje odkud se vrací na Pustevny. Cestou zpět odbočuje za hotelem Radegast dolů po zelené značce na vrstevnicovou cestu, která se v posledním úseku vrací na radhošťský hřeben a závěrečný asi 500 m dlouhý úsek vede opět po něm. Naučná stezka má celkem 10 zastavení na cca 9 kilometrech, což představuje 2–3 hodinovou procházku mírně zvlněným terénem.

 

Naučná stezka Čertův mlýn

Naučná stezka s 9 zastaveními přibližuje přírodovědné i vlastivědné zajímavosti Beskyd v okolí Pusteven. Je vhodná pro pěší, v zimě i pro běžkaře. Naučná stezka je dlouhá 6 km. Převážně přírodovědně zaměřená naučná stezka vás seznámí s geologickými, botanickými i zoologickými pozoruhodnostmi hřebene Beskyd mezi Pustevnami a Martiňákem.

Trasa stezky začíná na Pustevnách a vede po červené turistické značce jihozápadním svahem masivu Čertova mlýna (1206 m n.m.) k zastávce u jezírka Mořské oko, které vzniklo vyčištěním a prohloubením mokřadu na jižním svahu sedla Tanečnice, které provedli v roce 1894 členové Pohorské jednoty Radhošť.

Jezírko slouží k rozmnožování vzácných obojživelníků, čolka obecného, horského a karpatského. Stezka dále vede kolem národní přírodní rezervace Kněhyně - Čertův mlýn, kterou přibližuje na třetím stanovišti.

Na další zastávce seznamuje s aktivitami Lesů ČR s.p. ve prospěch ochrany přírody.

Pátá zastávka seznamuje se společenstvy květnatých a klenových bučin. Následující stanoviště je na úbočí pod kótou Bukovina (996 m n.m.) a je místem výhledu do údolí Rožnovské Bečvy a na Vsetínské vrchy, které je možné poznávat podle panoramatické mapy na panelu.

Sedmá zastávka je na souběhu se zelenou turistickou značkou, po které je možné odbočit k rezervaci Klíny, kterou přibližuje panel na rozcestí. Panel na stanovišti při křížení se žlutou značkou seznamuje s další aktivitou Lesů ČR s.p. pro přírodu, Programem 2000.

Stezka končí u dříve vyhlášeného zájezdního hostince pana Martiňáka, postaveného před 200 lety, který byl v roce 1972 zbourán a na jeho základech postavena současná chata.

 

Radhošť

Hora tyčící se do nadmořské výšky 1129 metrů je často spojována s pohanským bohem Radegastem. Před rokem 1735 se na hoře pořádaly oslavy letního slunovratu. Od 60. let 20. století se konají na horu Cyrilometodějské poutě. Na vrchu stojí dvě umělecká díla. Sousoší Cyrila a Metoděje (před stejnojmennou kaplí) a socha pohanského boha Radegasta. Vrchol Radhošť (1129 m n.m.) se nachází 4 km od horského sedla Pustevny. Vrchol Radhoště je holý a můžeme z něj spatřit jeden z nejkrásnějších pohledů na beskydské panoráma, Vsetínské vrchy, Javorníky, Malou Fatru i Západní Tatry. Množství skalních puklin a podzemních jeskyní svádí k představám o nadpozemských bytostech. Jednou z nejznámějších jeskyní je puklinová jeskyně Volařka nacházející se na svahu hřebenu asi 200 m jižně od vrcholu u cesty do Rožnova pod Radhoštěm. Tato jeskyně je 2 m široká a 3 metry hluboká. Radhošť je turisticky hojně navštěvován, vede přes něj a na něj mnoho turistických stezek. Radhošť je symbolickou horou Atrakce vznikla na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. Součástí nové naučné stezky Beskydské nebe je téměř stometrová lávka ve výšce až šestnáct metrů. Lidé tak mohou poznávat přírodu v korunách stromů. Visutá konstrukce v lokalitě Horečky nad roklí potoka Vlčák bude bavit zejména rodiny s dětmi. A na šesti zastaveních poznají život ptačích obyvatel okolních stromů. Tříkilometrová naučná stezka bude přístupná v kteroukoli roční dobu, ale „nebeský chodník“ dlouhý 85 metrů pouze sezonně.opředenou pověstmi a mýty. Známá je například pověst o sirotku z Radhoště.

Naši slovanští předci na tomto kultovním místě pořádali obřady, kterými si chtěli naklonit boha úrody, stád a pohostinství, Radegasta. V roce 1862 na Radhošti manifestovalo 15000 lidí na táboře lidu za národní práva. Odsud byl také vzat a slavnostně odvezen do Prahy jeden ze základních kamenů Národního divadla. Od roku 1898 na vrcholu stojí poutní kaple Cyrila a Metoděje s kopií obrazu Valašské Madony od A. Libschera a kříž se sousoším Cyrila a Metoděje od A. Poláška z roku 1931. Sochu pohanského boha slovanských Ratarů - Radegasta najdete asi 2 km východně, na hřebeni, směrem na Pustevny. Tato socha je dalším dílem sochaře Albína Poláška. Byla vytvořena ve Spojených státech v roce 1930 a v červenci roku 1931 přivezena do Frenštátu pod Radhoštěm, odkud ji koňské pětispřeží dopravilo až na Radhošť při příležitosti Slovanské pouti. Později byl na vrchol umístěn též stožár televizního převaděče, který malebný vzhled Radhoště trošku pokazil, ale dnes už k němu neodmyslitelně patří. Dostupné pěšky, na horském kole.

 

Pěšky od hotelu Ráztoka nacházejícího cca 100 m pod chatkami

U hotelu Ráztoka je výchozí bod řady značených turistických tras:
 

 •     vydáme-li se jižním směrem po zelené značce, dojdeme na vrchol Radhošť k dřevěnému kostelíku Cyrila a Metoděje
 •     modrá turistická trasa směřující jihovýchodním směrem vede do horské osady Pustevny.
 •     půjdeme-li z Trojanovic severovýchodním směrem po žluté přes obec Bystrá na rozcestí Na Pekliskách a odtud dále po zelené severním směrem, dojdeme do obce Kunčice pod Ondřejníkem.
 •     obcí Trojanovice prochází rovněž značená cyklistická trasa, po které je možné se vydat na Pustevny. Tudy prochází dálková cyklostezka a to Beskydsko-karpatská magistrála.

 

Stezka Valaška Pustevny

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník. Stezka mezi stromy stojí u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách, hned kousek od běžeckého areálu, přibližně 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. 

 

Beskydské nebe

Atrakce vznikla na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. Součástí nové naučné stezky Beskydské nebe je téměř stometrová lávka ve výšce až šestnáct metrů. Lidé tak mohou poznávat přírodu v korunách stromů. Visutá konstrukce v lokalitě Horečky nad roklí potoka Vlčák bude bavit zejména rodiny s dětmi. A na šesti zastaveních poznají život ptačích obyvatel okolních stromů. Tříkilometrová naučná stezka bude přístupná v kteroukoli roční dobu, ale „nebeský chodník“ dlouhý 85 metrů pouze sezonně.

 


Výlety autem

 • Rožnov pod Radhoštěm: Návštěva skanzenu – Valašského muzea v přírodě (11 km)
 • Sluneční stezka - Na pomezí Štramberku a Kopřivnice vznikla Sluneční stezka s astrologickou symbolikou a meditačními místy. Vede serpentinami úbočí beskydské Bílé hory a na 12 zastaveních podle počtu znamení
 • Štramberk, pro svou malebnost zvaný: „Moravský Betlém" (17 km)
 • Kopřivnice (16 km)
 • Hrad Hukvaldy – největší hradní zřícenina na Moravě (16 km)
 • Ostrava – Hornické muzeum OKD Landek (51 km / 46 min.)
 • ZOO Ostrava (49km)
 • ZOO a zámecký park v Lešné (45 km)
 • Výstup z Ostravice na Lysou horu – nejvyšší horu Beskyd (1323 m n.m.)
 • Výstup z Frenštátu pod Radhoštěm na Velký Javorník (918 m n.m.)

 

Koupání

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm (3 km)

Moderně vybavený aquapark, který byl zprovozněn 7. 8. 2001. Nachází se u hlavní silnice na výjezdu z města směrem na Kopřivnici a Nový Jičín. Návštěvníci zde mají možnost využít víceúčelový a plavecký bazén, který s hloubkou 0,9–1,9 m a plochou 1049 m2. Děti mají k dispozici dětský bazén o hloubce 0,15–0,3 m a s plochou 64 m2 . Celkový objem v bazénech činí 1437 m3 vody. Největším lákadlem areálu je 60 m dlouhý a 5,8 m vysoký tobogán a vodní skluzavka o délce 13,1 metru. Celý objekt s vyhřívanou vodou, možností občerstvení, příjemným posezením a volejbalovým hřištěm je určen pro všechny generace.

 

Kopřivnice (16 km)

Letní koupaliště:

areál letního koupaliště se nachází v malebném prostředí pod masívem Červeného kamene. Ke sportování a vodním radovánkám slouží padesátimetrový plavecký bazén, bazén pro neplavce s vodním tobogánem (délka tobogánu je 70 metrů), dětské kruhové brouzdaliště s atrakcí. V areálu se dále nachází hřiště na beachvolejbal, minigolf, stolní tenis, travnatá plocha na kopanou, maxipískoviště, půjčovna sportovních potřeb. K občerstvení a příjemnému posezení slouží restaurace a dva letní bary.

Krytý bazén se saunou:

nachází se v centru sportovního komplexu na okraji města. K regeneraci a rekondici slouží plavecký bazén (25 m), dětský bazén se skluzavkou, finská sauna, řecká lázeň. Možnost využití sportovních i klasických masáží. K příjemnému posezení zve snack bar.

 

Aquapark Olešná u Frýdku Místku (20 km)

Venkovní část Aquaparku Olešná nabízí plavecké, relaxační i dětské bazény, velké tobogány, skluzavky, vodní děla, chrliče a ježky, masážní trysky, proudový kanál, nebo třeba šplhací síť. Kromě koupání v bazénech si můžete pronajmout hřiště na plážový volejbal či nohejbal. Celková kapacita je 3000 osob a voda je dohříváná na teplotu 25–28 °C. V případě nepříznivého počasí lze využít i krytou část aquaparku.

 

Aquapark (krytý bazén + letní koupaliště) Valašské Meziříčí (25 km)

Bazénový provoz – parametry:
 

 •     plavecký bazén = délka 25 m, hloubka 1,20–1,60 m, 6 drah
 •     rekreační bazén: proudový kanál hloubka 1,20 m, houpací bazén, vířivka pro 8 osob, trubkové masážní lehátko pro 12 osob, masážní trysky, perličky, masážní lavice, vodní číše, pavoučí síť, vodopád
 •     dětský bazén = hloubka 0,3 m: skluzavka, ježek, nosorožec, zvon
 •     solná vířivka pro 8 osob
 •     tobogán = délka 92 m
 •     parní kabina = ochlazování polévacím vědrem
 •     mokrý bar s možností bezhotovostní platby za zboží

Wellness provoz – parametry:
 

 •     solná parní komora s hvězdným nebem
 •     turecká parní lázeň
 •     finská sauna
 •     bylinková parní lázeň
 •     infrakabina
 •     vířivka pro 6 osob s teplotou vody 40 °C

V ceně: 1x prostěradlo, 1x osuška froté

Doplňkové služby za příplatek: župan froté

 Zimní aktivity v okolí

Pustevny

Pustevny jsou výchozím bodem oblíbené běžkařské oblasti. V jejich okolí se upravuje celkem 74 km běžeckých tratí různé náročnosti. K nejvyhledávanějším běžeckým trasám s překrásnými výhledy patří nenáročná hřebenovka směrem na Radhošť nebo na Martiňák. Sjezdovky jsou v současné době uzavřeny.

 

SKI areál Bílá

SKI areál Bílá disponuje širokou škálou sjezdovek od sportovních FIS červených po rodinné modré. FIS sjezdovka č. 1 je homologovaná pro mezinárodní závody a patří mezi nejzajímavější v ČR. Trénují zde reprezentanti České republiky v alpském lyžování a místní klub vychoval na této sjezdovce mnoho skvělých závodníků. Modré rodinné sjezdovky jsou ideální pro začátečníky a děti. A pro úplné začátky na lyžích je na jihu k dispozici největší lyžařský park na Moravě.

 

Ski areál U Sachovy studánky na Horní Bečvě

se nachází na trase silnice E 442 směr Rožnov-Bumbálka-Slovensko. Lyžařské svahy jsou vhodné k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi. Povrchy svahů jsou pravidelně upravovány před začátkem denního lyžování a před začátkem večerního lyžování. Pro ty nejmenší je připraven koutek v podobě dětské lyžařské školky s provazovým vlekem a Karusellem. V případě nedostatku sněhu je vybudováno v celém areálu umělé zasněžování