Chata Smrková

Kraj: 
Moravskoslezský kraj
Okoli: 
Karlov pod Pradědem, Malá Morávka
Oblast: 
Jeseníky

Horizontal Tabs

Popis

Chata Smrková - rekreace Jeseníky

Chata Smrková se nachází v obci Malá Morávka – Karlov pod Pradědem na klidném místě u lesa a je skvělým místem nejen pro vaši dovolenou, ale i jakoukoli jinou party. Chata Smrková nabízí pohodlné ubytování poblíž sjezdovky, které je navíc dostupné– za noc zaplatíte cca 200 Kč podle sezony a přátelské jsou i ceny za pronájem celého objektu. Celková kapacita činí 32 osob.
Chata Smrková je depandancí třihvězdičkového hotelu Kamzík (680 m). Hosté chaty mohou využít široké sportovní i relaxační zázemí hotelu Kamzík zdarma nebo za zvýhodněnou cenu.
Chata je vybavená tak, aby se zde cítily dobře nejen rodiny s dětmi, ale i větší skupiny, které si pronajmou celý objekt na narozeniny, oslavu Silvestra nebo jinou soukromou akci.

Vybavení chaty, stravování

 •     Pro posezení nebo oslavu využijete společenskou místnost s krbem a TV. Intimnější prostředí pak nabízí vinárna. Ta je také vybavena krbem a dále pivním barem s pípou,
      kde si hosté sami čepují pivo. Z této místnosti se vychází na zahradu rovnou k ohništi s grilem.
 •     Nejmenší hosté se zabaví v dětském koutku ve společenské místnosti.
 •     Na zahradě pak mají pískoviště, houpačky a klouzačku.
 •     Uvaříte si ve vlastní kuchyňce.
 •     Stravování je možné v nedalekých partnerských hotelech Kamzík (600 m) nebo Eden (200 m). Větším skupinám jídlo po dohodě dovezeme.
 •     Catering pro vaši oslavu zajistíme: připravíme jídlo a nápoje dle vašeho přání a sudy piva, kdy si vyberete mezi značkami Pilsner Urquell, Velkopopovický kozel, Gambrinus nebo Radegast.
 •     Relaxovat můžete v sauně pro 4-5 osob, kterou vám na požádání roztopíme.
 •     V partnerském hotelu Kamzík máte za výhodnou cenu k dispozici wellness s bazénem.
 •     Možnost zapůjčení v zimě ski-bobů a v létě horských kol, volně k dispozici je i stolní tenis, badminton a mapy Jeseníků.

 

Služby centrálního hotelu Kamzík

Centrální hotel našeho ubytovacího komplexu Kamzík nabízí široké sportovní a relaxační zázemí taktéž pro hosty chaty Smrková. (foto viz fotogalerie a ceník)

 

Stravování na chatě

Chata Smrková disponuje centrální kuchyní a jídelnou. Každý pokoj má přidělen vlastní kuchyňský kout. Stravování je tedy vlastní.
V případě zájmu mohou klienti navštívit restauraci v hotelu Kamzík nebo se stravovat v penzionu Eden.

 

 

Nabízíme také komforní Hotel Kamzík s wellness

 

Naše další ubytování v Jeseníkách - Horský hotel Moravice

 

Koukněte na naše ubytování v Malé Morávce - Penzion Eden

 

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 554 721 170
Adresa: Malá Morávka 249, Karlov pod Pradědem 793 36
www: www.chatasmrkova.cz
 

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Co dělat v okolí chaty

V létě: chata Smrková je ideálním výchozím bodem pro turistiku a cykloturistiku. Leží totiž u hlavní výchozí trasy do hor Hrubého Jeseníku – na Velký Kotel, Alfrédku a Praděd, kam od nás dojdete krásnou 8 km dlouhou vycházkou. Okolní lesy nadchnou také houbaře. Podívejte se na podrobnější tipy na výlety a koupání.

V zimě: asi 200 m od chaty se nachází nejdelší sjezdovka Ski Arény Karlov, v centru obce pak další lyžařské svahy, parkování je zdarma. Na další oblíbená zimní střediska Ovčárna, Praděd a Ramzová jezdí z Karlova několikrát denně skibus. Hrubý Jeseník je známý i pro své nádherné běžecké trasy a např. do bílé stopy na Praděd nastoupíte přímo u chaty. Podívejte se na podrobnější info o lyžování, běžkování, skibusech a parkování.

 

Tipy na výlety

Léto

V letním období je tato oblast okolo chaty Smrková rájem horské pěší turistiky, cykloturistiky a houbaření… Najdete zde desítky kilometrů značených tras, cyklostezek i naučných stezek, které Vás zavedou na nejkrásnější místa Jeseníků. Chata je u výchozí hlavní trasy z Karlova do hor – Velký Kotel, Alfrédka, Praděd…

 

IN-LINE OKRUH V KARLOVĚ

Při návštěvě Malé Morávky in-line brusle a skateboard s sebou! Vážení hosté našeho regionu, zveme Vás k návštěvě nově zbudovaného in-line a cyklo okruhu v Karlově, v místě stávajícího tábořiště.

Sportovat můžete i ve večerních hodinách, okruh je osvětlen.
Kondiční trénink si můžete zpestřit na venkovních posilovacích strojích, či si zaplavat v čistém rybníčku, který je součástí areálu. Občerstvit se po sportu můžete v přilehlých hospůdkách.

 

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec a stejnojmenné městečko se nacházejí 13 km jižně od Rýmařova na okraji masivu Nízkého Jeseníku v Andělskohorské vrchovině, která nese podle hradu název Sovinecká vrchovina. Je situován na výrazné ostrožně , orientované delší osou ve směru západ – východ , v horském údolí v nadmořské výšce mezi 500 – 600 m poblíž historické vedlejší cesty, spojující Moravu se Slezskem, která tudy procházela z údolí Oslavy Valšovským žlebem dále na severovýchod.

 

DLOUHÉ STRÁNĚ přečerpávací vodní elektrárna s možností prohlídky

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky (www.idnes.cz). Stanula tak mezi nejvýznamnějšími českými památkami jako jsou Hrad Karlštejn, Pražský hrad nebo Zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším Divem České republiky, když pro ni hlasovalo celkem 119 158 občanů.


Lyžování

Sjezdové lyžování

Zimní dovolená v Jeseníkách má díky neopakovatelné přírodě velké kouzlo. Sníh v Jeseníkách napadá koncem listopadu a vydrží většinou až do Velikonoc.
Jeseníky jsou místem, kde provoz vleků každoročně končí jako poslední v republice, zvláště z důvodu kvalitního zasněžování.

 

Ski Aréna Karlov

Oceníte 12 km sjezdovek dostupných na jeden skipas. Tato atraktivní lyžařskáaréna vznikla propojením areálů: Ski Karlov, Kazmarka, Myšák, Klobouk - Olomoučák.
V provozu jsou 3 sedačkové lanovky, 4 vleky, celkem 17 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní.

Nová rodinná sjezdovka Čerťák nabízí přes 1400 m pohodového lyžování. 4 sedačková lanovka Karlovský Express s bublinami. Největší večerní lyžování na Moravě, až 4300 m osvětlených tratí.

Vleky mají dostatečnou kapacitu pro rychlé odbavování lyžařů a jsou průběžně zasněžovány. Zimní sezóna je vzhledem k nadmořské výšce 800 m a umělému zasněžování prodloužena do konce měsíce dubna.

 

Vzdálenost ke Ski aréně Karlov od naší chaty k prvnímu vleku je 500 m.

 • K dispozici běžkařům, lyžařům či snowboardistům jsou velká parkoviště těsně u sjezdovek, půjčovny lyží, lyžařský servis, lyžařské školy pro děti i dospělé.
 • Samozřejmostí jsou možnosti občerstvení.
 • Jízda na snowboardech je stále oblíbenějším zimním sportem.
 • Půjčovny snowboardového vybavení a servisy pro snowboard jsou součástí areálů.
 • Pro hosty našeho ubytovacího komplexu Kamzík nabízíme možnost využití skibusů.

 

 

Ski areál Kopřivná

 • je provozovatelem nejdelší sjezdovky v údolí Malé Morávky i Karlova s nejmodernější vyhřívanou 6-sedačkovou lanovkou v České republice.
 • Kromě původní modré sjezdovky disponuje nově vybudovanou červenou sjezdovkou s moderním zasněžovacím systémem. Je osazena vynikajícím osvětlením po obou stranách. Večerní lyžování si můžete vychutnat na dvou upravených sjezdovkách.
 • Po celou zimní sezónu nabízí kvalitní lyžařské podmínky. Trať je i vícekrát denně strojově upravována.
 • V Dětském zimním parku si děti mohou pod dohledem rodičů a užívat skluzavek, sněžného hradu nebo bezpečného bobování na uzavřené části sjezdovky.
 • Nejen děti, ale i většina dospělých, určitě neodolá jízdě na speciální nafukovací pneumatice, v oblíbené snowtubingové dráze plné klopených zatáček ve sněžném korytě a to dolů i za pomocí speciálního vleku nahoru.
 • Vzdálenost od Chaty Smrková je 4 km.

 

Praděd - Ovčárna

Nejznámější lyžařské středisko celých Jeseníků je od hotelu vzdáleno přibližně 10 km. Nachází se zde nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd (1492 m n. m.),které dominuje 149 m vysoká televizní věž s rozhlednou a restaurací.
Praděd svou krásou a výbornými lyžařskými podmínkami přiláká ročně do Jeseníků množství tuzemských i zahraničních turistů.

Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů, ať už začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisti, běžkaři nebo vyznavači pasivní turistiky, kteří se rádi kochají pohledem na zasněžená pohoří.

Dále je zde 7 sjezdových tratí o celkové délce 4,5 km ve výšce 1235 - 1445 m n. m.

Nejvýše položená vleková stanice je na Petrových kamenech.

Lyžařské tratě jsou v zimním období neustále upravovány, poskytují možnost nočního lyžování.

Nacházejí se zde půjčovny lyží, lyžařského vybavení i skiservis.

Přes Praděd vede většina běžeckých tratí. Vzhledem k tomu, že se jednáo nejvýše položené lyžařské centrum v celé České republice, poskytuje v zimním období (od prosince do dubna) ty nejlepší sněhové podmínky pro milovníky zimních sportů.

 

 

Karlova Studánka a Vrbno pod Pradědem

 • Skiareál Karlova Studánka se nachází v dolní části obce na levém svahu ve směru na Vrbno pod Pradědem.
 • Sjezdovka je denně strojově upravována a je uměle zasněžována.
 • Občerstvení je zajištěno přímo v areálu.
 • Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu.
 • Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m.
 • Délka sjezdovky je 600 m, převýšení 110 m, náročnost modrá.
 • Ski aréna Vrbno má k dispozici bobovou dráhu o délce 840 m.
 • Karlova Studánka je od nás vzdálena 8 km, Vrbno pod Pradědem 17 km.

 

 

Červenohorské sedlo

 • Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě.
 • Je známou křižovatkou zimních turistických cest. Nadmořská výška je 1013 m.
 • Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Tratě obslouží lanovka a osm lyžařských vleků.
 • Z lanovky se můžete vydat na čtyři sjezdovky. Každá z nich je delší více než jeden kilometr.
 • Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.
 • Vzdálenost od nás 35 km.

 

 

Ramzová a Petříkov

Ski aréna na Ramzové (od nás 44 km) v současné době provozuje čtyřsedačkovou lanovou dráhu z Ramzové na Čerňavu, dvousedačkovou lanovou dráhu z Čerňavy
na Šerák a tři lyžařské vleky. Nadmořská výška 782 m - 1351 m.

Petříkov (od nás 48 km) najdete na severních svazích v nadmořské výšce 780 m n. m. Ski areál KASTE je vybaven dvěmi dvoukotvovými vleky o délce 700 m
a 580 m a dětským vlekem o délce 40 m. Všechny tři vleky se nacházejí v těsné blízkosti Horské chaty KASTE. Skipasy jsou společné i pro sousední dva vleky Ski Petříkov (700 m a 450 m).

Návštěvníci mohou využít záchytné parkoviště na začátku Petříkova a Skibusem se dopravit přímo k lyžařským vlekům. Skibus jezdí v zimní sezoně denněv pravidelných desetiminutových intervalech.


Turistické informace

Turistické autobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a dopraví pěší turisty i ostatní cestující ráno do turisticky atraktivních míst
a odpoledne zpátky do měst, obcí a ubytovacích zařízení.

Cyklobusy, skibusy a turistbusy

Parkování pod Pradědem - na Hvězdě

Parkoviště na Hvězdě je záchytné parkoviště a výchozí bod při výstupu na horu Praděd. Jedná se o hlídané parkoviště s omezenou kapacitou, nutno počítat s celodenním parkovným. Umístěno je na vrcholu stoupání mezi Malou Morávkou a Karlovou Studánkou. Dále je nutno pokračovat kyvadlovou autobusovou dopravou směr Ovčárna (30 min. intervaly). Při naplněné kapacitě využijte odstavná parkoviště v Malé Morávce (na začátku obce po pravé straně silnice od Rýmařova) nebo v Karlově Studánce
(na začátku obce po levé straně silnice od Vrbna pod Pradědem) a pokračujte
na Hvězdu autobusovou dopravou.