Chata Radost - Orlické hory

Kraj: 
Královéhradecký kraj
Okolí: 
Deštné v Orlických horách
Oblast: 
Orlické hory

Horizontal Tabs

Popis

Horská chata Radost - rekreační areál Orlické hory

Areál se skládá z hlavní modernizované budovy, dvou nových, plně vybavených pětilůžkových apartmánů a šesti dřevěných, celoročně obyvatelných chatek se základním sociálním zařízením. Každá z chatek má 3 ložnice s celkem 14ti lůžky (1x3, 1x5, 1x6). V zimním období jsou vytápěny akumulačními kamny. Vybaveny jsou umývárnou s teplou a studenou vodou a splachovacím WC - obojí v zimě vytápěné infrazářiči. V prvním patře hlavní budovy se nachází 13 pokojů s 50 lůžky (2x2, 5x3, 1x4, 3x5, 2x6), sociální zařízení je společné. V přízemí je jídelna se 70 místy, zásobený bar s 36 místy (možnost využívat počítač s rychlým připojením k internetu) a uzamykatelná lyžárna. Hosté mohou využívat i novou infrasaunu, výhodné zaváděcí podmínky provozu. V jídelně mají hosté k dispozici televizi, kulečník, šipky a nové hifi ozvučení (možnost pořádáni diskoték, tanečních zábav, atd.). V baru je televize, satelit, DVD přehrávač a reprosoustava. Sociální zařízení je na patře. V areálu je hostům k dispozici bazén, hřiště na kopanou, hřiště na volejbal a venkovní ping-pongový stůl, dále dětské hřiště.

 

Popis areálu

Hlavní budova

V prvním patře hlavní budovy se nachází 13 pokojů s 50 lůžky (2x2, 5x3, 1x4, 3x5, 2x6), sociální zařízení je společné. V přízemí je jídelna se 70 místy, restaurace s dobře zásobeným barem (30 míst, možnost využívat počítač s rychlým připojením k internetu) a uzamykatelná lyžárna. V jídelně mají hosté k dispozici televizi, šipky, ping-pongový stůl a nové hifi ozvučení (možnost pořádáni diskoték, tanečních zábav, atd.). Můžeme zajistit za velmi dobrou cenu jak služby zpěváka nebo celé kapely, tak i "dýdžeje" s aparaturou a světelnou hudbou – i pro školy v přírodě apod. Hned před hlavní budovou je velké parkoviště sloužící pouze našim hostům.

Apartmán (upravená chatka)

V apartmánu je společenská místnost se sedací soupravou a TV (vytápěná akumulačními kamny), koupelna se sprchou, WC a kuchyňka (vytápěny infrazářiči), v patře jsou dvě ložnice (2 a 3 lůžka, jsou vytápěny elektrickými přímotopy). Možnost přistýlek.

Bungalov (chatka)

ZAZIMOVANÝ: Je určen pro až 6 lidí, kteří mají k dispozici místnost k bydlení vytápěnou akumulačními kamny. Vrchní patro bungalovu je v tomto případě zazimované.

NEZAZIMOVANÝ: Pro až 14 lidí, kteří mají k dispozici tři místnosti k bydlení (jeden pokoj je průchozí, vytápěný akumulačními kamny, ostatní jsou vytápěny přímotopy).

V bungalovech je koupelna s novým sprchovým koutem, šatna a WC (vytápěny infrazářiči).

Internet zdarma, částečné WiFi pokrytí hlavní budovy

Část hlavní budovy (restaurace a některé pokoje) je pokryta wifi signálem, hosté vybavení potřebným zařízením (mobil nebo notebook) mohou využívat vysokorychlostní internetové připojení zdarma. Surfovat po internetu je rovněž možné na počítači v restauraci.

 

Všechny prostory v hlavní budově i v chatkách jsou nekuřácké!

Restaurace v areálu

Hosté se stravují dle dohody buď v jídelně, nebo v restauraci (obojí nekuřácké). Do té si mohou v průběhu celého dne zajít posedět a dát si nejen něco dobrého k pití a něco na zub (třeba klobásu nebo utopence), ale mohou také využít naší minutkové kuchyně a objednat si nějakou dobrotu u našeho šéfkuchaře. Pro zajištění vysoké kvality točeného piva (Gambrinus 10°, Primátor 11°) používáme speciální čepovací plyn Biogon.

V restauraci je televize, DVD přehrávač, kulečník a reprosoustava. Dále dětský koutek s hračkami a dětská židlička. Možnost zapůjčení společenských her.


Volný čas

V areálu je hostům k dispozici bazén, hřiště na kopanou, hřiště na volejbal a venkovní ping-pongový stůl, dále dětské hřiště (pískoviště, houpačka, kolotoč, dřevěná prolézačka, atd.), brouzdaliště pro děti, atd. V hlavní budově je možné si zapůjčit spoustu sportovních potřeb a příslušenství; sítí na volejbal a fotbalovým míčem počínaje a tenisovými raketami nebo pétangue konče.

Půjčovna ale nenabízí pouze sportovní potřeby: můžete si třeba večer před chatkou uspořádat grilování – gril Vám zapůjčíme, dřevěné uhlí a případně i maso Vám prodáme. Je možné rovněž využít ohniště k opékání špekáčků, a to jak vnější, tak vnitřní v dřevěné salaši, zde je možné i uspořádat párty a grilovat sele (nebo cokoliv jiného dle chuti), zajistíme Vám v případě zájmu jak sele, tak zkušenou osobu, která se bude starat o to, aby se z něho stala voňavá a lahodná dobrota.

V zimním období je možné zajet si zalyžovat na upravované a technicky zasněžované sjezdovky (lyžařské areály Deštné v Orl. h. a Sedloňov – vzdálené cca 5 km, možnost odvozu naším autobusem nebo mikrobusem přímo pod sjezdovky). Pro běžecké lyžování jsou k dispozici ideálně položené a udržované tratě, když není sníh tak přijdou vhod značené stezky pro cyklisty. V nedalekém Deštném je řada dalších možností sportovního vyžití - mimo jiné posilovna, krytý bazén a sauna nebo projížďky na koních.

V hlavní budově našeho areálu mohou hosté po celodenní lyžovačce relaxovat a nabírat síly v nové infrasauně.

 

Naši zvířecí sousedé

Přestože je volně žijících zvířat v okolních lesích plno, nejzajímavějším cílem pro procházku za zvířátky je nová obora umístěná kousek od našeho areálu, kde lze spatřit divoká prasata žijící pospolu s (trochu méně divokými) daňky.

 

Galerie
Ceník

Ceník ubytování a služeb

Pozn.: V tomto ceníku nejsou uvedeny ceny za silvestrovský pobyt, v případě zájmu o tento termín nás prosím kontaktujte.

Novinka v zimní sezóně – zdarma odvoz naším autobusem po snídaních na sjezdovky a před večeřemi zpět!

Naše kuchyně je schopna vyjít vstříc vegetariánům, osobám s různými alergiemi či jakýmikoli stravovacími omezeními (včetně bezlepkové diety). Tuto skutečnost je ale nutné nahlásit předem, abychom případně přikoupili potřebné suroviny a také abychom se na to psychicky připravili... :)
 

Rodinná rekreace

Pobyt začíná nástupem mezi patnáctou až sedmnáctou hodinou (večeře jsou obvykle v 18 hodin, pokud není domluvena změna), při ukončení pobytu je nutné pokoj, případně chatku opustit do 9:30 (snídaně jsou v 8:30).

Při objednávce rodinné rekreace je nejobvyklejší pobyt s polopenzí, je ale možné objednat například ubytování bez stravy, nebo naopak s plnou penzí. Host je povinen před nástupem k pobytu předložit obsluze platný doklad totožnosti a uhradit cenu plánovaného pobytu, případně doplatit rozdíl mezi celkovou cenou a již uhrazenou zálohou. V případě, že bude host požadovat uplatnění slevy na dítě, bude požádán o předložení potvrzení věku dítěte.

Toto jsou obvyklé podmínky, které je samozřejmě možné na přání hosta upravit a přizpůsobit jeho potřebám. Vždy je ale vhodné se jich buďto alespoň přibližně držet, nebo se s námi předem domluvit na změně.

 

Rekreační pobyty - ceník 2017

MIMOSEZÓNA (jaro, podzim) = 25. 3. - 30. 6. a 26. 8. - 23. 12.

 
  pouze ubytování se snídaní s polopenzí s plnou penzí
7 a více nocí 170,- Kč 220,- Kč 300,- Kč 380,- Kč
3 až 6 nocí 170,- Kč 220,- Kč 300,- Kč 380,- Kč
1 až 2 noci 200,- Kč 250,- Kč 330,- Kč 410,- Kč

LÉTO, LEDEN, 2. polovina BŘEZNA = 1. 7. - 25. 8., 3. 1. – 27. 1., 11. 3. – 24. 3.
  pouze ubytování se snídaní s polopenzí s plnou penzí
7 a více nocí 200,- Kč 250,- Kč 330,- Kč 410,- Kč
4 až 6 nocí 220,- Kč 275,- Kč 355,- Kč 435,- Kč
1 až 3 noci 240,- Kč 300,- Kč 380,- Kč 460,- Kč

ZIMNÍ SEZÓNA (únor, 1. pol. března) = 28. 1. - 10. 3.
  pouze ubytování   se snídaní   s polopenzí   s plnou penzí  
7 a více nocí   230,- Kč 280,- Kč 360,- Kč 440,- Kč
4 až 6 nocí   253,- Kč 310,- Kč 390,- Kč 470,- Kč
1 až 3 noci   276,- Kč 340,- Kč 420,- Kč 500,- Kč

Pobyt psa, kočky, či jiného domácího mazlíčka: 50 Kč/den
Ubytování se zvířetem je možné pouze při dodržení základních podmínek, co se týče hygieny a soužití s ostatními hosty a zvířaty trvale zde bydlícími (psi, kocour, ovečky,…)

 

Ceny jsou uvedeny za osobu a den (noc). Děti 3 – 11 let mají 20% slevu. Děti do tří let bez nároku na lůžko a stravu mají pobyt zdarma.

Početnějším skupinám jsme schopni nabídnout velice zajímavé slevy a podmínky pobytu, v tomto případě se postupuje individuálně, dle počtu osob a termínu jejich pobytu.

Snad jen jeden příklad: V létě 2017 u nás má rezervované týdenní pobyty několik cca stočlenných skupin (většinou dospělí nebo rodiny s dětmi), které mají díky svému počtu nejen celý areál pro sebe, ale navíc exkluzivní cenu pobytu - tedy také trochu díky tomu, že se k nám opakovaně vrací :) Platí (podle dohodnutých podmínek) cca 300 – 330 Kč za dospělou osobu s plnou penzí!


Školy v přírodě, lyžařské výcviky, letní tábory (plná penze – strava 3x denně, 1 svačina + 10 Kč) - ceník 2017

MIMOSEZÓNA (jaro, podzim) = 25. 3. - 30. 6. a 26. 8. - 23. 12.

 
  mateřská škola a první stupeň ZŠ druhý stupeň ZŠ a SŠ
7 a více nocí 230,- Kč 250,- Kč
4 až 6 nocí 250,- Kč 270,- Kč
1 až tři noci 270,- Kč 290,- Kč

LÉTO, LEDEN, 2. polovina BŘEZNA = 1. 7. - 25. 8., 3. 1. – 27. 1., 11. 3. – 24. 3.
  mateřská škola a první stupeň ZŠ druhý stupeň ZŠ a SŠ
7 a více nocí 270,- Kč 290,- Kč
4 až 6 nocí 300,- Kč 320,- Kč
1 až 3 noci 330,- Kč 350,- Kč

ZIMNÍ SEZÓNA (únor, 1. pol. března) = 28. 1. - 10. 3.
  mateřská škola a první stupeň ZŠ druhý stupeň ZŠ a SŠ
7 a více nocí 280,- Kč 300,- Kč
4 až 6 nocí 310,- Kč 330,- Kč
1 až 3 noci 340,- Kč 360,- Kč

Ceny jsou uvedeny za osobu a den (noc), u škol v přírodě a lyžařských výcviků i letních táborů mají vedoucí pobyt zdarma (1 dospělá osoba na 10 dětí do osmnácti let). Pro dospělý doprovod nad uvedený počet platí cena stejná jako pro děti druhého stupně.
Pro skupiny nad 60 osob nabízíme zajímavé slevy.

 

Dotace pro učitele

Při pobytu se školou v přírodě, školním výletem a lyžařským výcvikem v našem areálu dostane každý pedagogický pracovník, který splňuje podmínky pro pobyt zdarma (1 osoba na deset dětí) poukaz v hodnotě 50 Kč za každý strávený den. Tento poukaz je možné uplatnit při hrazení jakýchkoliv služeb v našem areálu, od jídla a pití až po poháry pro děti, kulečník nebo saunu. Nabídka platí po celou sezónu roku 2017 a 2018, do odvolání.

Ceny jsou smluvní, je možné sjednat individuální podmínky (dle požadavků), množstevní (skupinové) slevy, atd. Mohou se měnit i v závislosti na mimořádných posezónních slevách a cenách "last-minute".

Pro rodinnou rekreaci, lyžařské výcviky, školy v přírodě, tábory, atd. je připraveno cca 120 lůžek.
Areál leží cca 5 km od sjezdovek v Deštném, možnost zajištění dopravy vlastním autobusem (20 Kč/km bez DPH).

Všechny uvedené ceny jsou konečné, včetně všech poplatků a 15% DPH. Je nezbytné účtovat a případně fakturovat pobyt a stravu najednou - jako jednu částku. V případě rozpočítání - zvlášť ubytování a strava by bylo nutné cenu za stravu účtovat s 21% DPH a celková cena by se tedy o několik korun navýšila.

 

Storno podmíky a zálohy

 • - záloha činí 50% ceny kalkulované za rezervovaný pobyt (ubytování včetně stravy). Ve výjimečných případech lze sjednat individuální výši zálohy, nejméně však 20% z kalkulované celkové ceny.
 • - není-li záloha uhrazena do dohodnutého termínu, rezervace zaniká
 • - zbylá částka z celkové ceny za ubytování bude uhrazena při příjezdu na pobyt
 • - v případě storna pobytu více než 30 dní před nástupem činí poplatek 50% výše zálohy. Pokud byla dohodnuta záloha nižší než obvyklých 50%, je tato záloha nevratná.
 • - v případě storna pobytu méně než 30 dní před nástupem činí poplatek 100% výše zálohy
 • - v případě zkrácení pobytu ze strany návštěvníka se částka za nevyčerpané dny nevrací
 • - při ukončení pobytu je uhrazena výsledná částka za konzumaci během pobytu

EKO CENÍK

Pro zájemce o ubytování v našich chatkách (bungalovech a apartmánech) jsme vytvořili nový ceník. Nyní mají na výběr, zda si objednají pobyt za stejných podmínek jako v hlavní budově (cena za osobu), nebo zda si pronajmou celou chatku (bez ohledu na počet ubytovaných osob). V ceně je pouze pronájem chatky, elektřina se platí zvlášť podle skutečné spotřeby, stejně jako další odebrané služby (možnost přiobjednání stravy, atd). Tento ceník je díky výrazně nižší spotřebě elektrické energie EKO-nomický i EKO-logický: Vyšli jsme vstříc hostům, kteří jsou za ohleduplnost ke své peněžence i k životnímu prostředí odměněni možností strávit zde jednu z nejdostupnějších dovolených v České republice. Stoupající zájem hostů o platbu pobytu dle tohoto ceníku nám dal zapravdu.

Uvedené ceny platí za celý bungalov nebo apartmán, v ceně je pouze ubytování, elektrická energie se platí podle skutečné spotřeby.

 

Chatka - APARTMÁN

    **   ***
  600 Kč/den
  (4200 Kč/týden)  
  800 Kč/den
  (5600 Kč/týden)  
  1000 Kč/den
  (7000 Kč/týden)  

 

Chatka - BUNGALOV

    **   ***
  400 Kč/den
  (2800 Kč/týden)  
  600 Kč/den
  (4200 Kč/týden)  
  800 Kč/den 
  (5600 Kč/týden)  

 • * MIMOSEZÓNA (jaro, podzim) = 25. 3. - 30. 6. a 26. 8. - 23. 12.
 • ** LÉTO, LEDEN, 2. polovina BŘEZNA = 1. 7. - 25. 8., 3. 1. – 27. 1., 11. 3. – 24. 3.
 • *** ZIMNÍ SEZÓNA (únor, 1. pol. března) = 28. 1. - 10. 3.

V bungalovech je možno ubytovat až 14 osob (klasické postele i palandy), při mimosezónním pobytu pak vychází cena za osobu a den na cca 28 Kč!!!

V zimní a letní sezóně platí uvedené ceny pouze při objednání týdenního termínu (sobota – sobota). Při pobytu v délce 4 – 6 nocí se cena navyšuje o 10%, při 2 – 3 nocích o 20%, při 1 strávené noci o 30%. Toto navýšení neplatí na jaře a na podzim.

 

OBJEDNÁNÍ STRAVY

 

    Snídaně   Oběd   Večeře
  Dospělá osoba    50,- Kč   80,- Kč   80,- Kč
  Děti do 12ti let    40,- Kč   50,- Kč   50,- Kč

 

Platby nezahrnuté v základní ceně:

Spotřebovaná el. energie
(vč. 21% DPH)

    denní proud 5 Kč/kW  noční proud
 2 Kč/kW
Povlečení   30 Kč/jeden komplet  
Rekreační poplatky obci   10 Kč/den pro osoby ve věku
  18-70 let
 
Poplatek za domácí zvíře   50 Kč/den  

Pro závaznou rezervaci pobytu je nutné předem zaplatit 50% zálohu. Při nástupu hosté doplatí zbytek ceny, poté dojde k předání chatky a podepsání předávacího protokolu, do kterého je zapsán aktuální údaj na elektroměru. Vybíráme kauci 2000 Kč za chatku, ze které se platí případné způsobené škody na zařízení a vybavení chatky a spotřebovaná elektřina včetně dalších odebraných služeb.

Ceny jsou smluvní, je možné sjednat individuální podmínky (dle požadavků), množstevní (skupinové) slevy, atd. Mohou se měnit i v závislosti na mimořádných posezónních slevách a cenách "last-minute".

Všechny uvedené ceny jsou včetně 15% DPH. Je nezbytné účtovat a případně fakturovat pobyt a stravu najednou - jako jednu částku. V případě rozpočítání - zvlášť ubytování a strava by bylo nutné cenu za stravu účtovat s 21% DPH a celková cena by se tedy o několik korun navýšila.

 

Kontakt

Mobil: +420 774 624 679, +420 494 663 172

Adresa: Plasnice 124, 517 91 Deštné v Orlických horách

www: www.chataradost.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Výlety po okolí

Blízké okolí – obora s daňky a divokými prasaty (cca 500m), vrch Špičák s překrásným výhledem do okolí (cca 1,5 km), kostel sv. Josefa (1 km, možnost exkurze s výkladem), farma se zvířaty (cca 2 km, možnost exkurze s výkladem), ...
 

 • Deštné v Orl. h. - lyžařský areál, muzeum zimních sportů, projížďky na koních, pás opevnění ze 30. let nad obcí
 • Dobruška (15 km) - rodiště F. L. Věka, muzeum, krytý a venkovní bazén, bowling
 • Kraj Boženy Němcové a Aloise Jiráska - Česká Skalice 23 km, Ratibořice 32 km, Hronov 40 km
 • Zemská brána na Divoké Orlici (30 km)
 • Velký Uhřínov (15 km) - středověký skanzen Villa Nova
 • Rychnov nad Kněžnou(30 km) - zámek, muzeum hraček, motokáry, bowling
 • Nové Město nad Metují (20 km) - zámek, historické náměstí s podloubím (místo natáčení F. L. Věka), bowling
 • Náchod (30 km) – zámek, regionální pivovar (možnost exkurze), muzeum
 • Jaroměř (40 km) – pevnost Josefov, železniční muzeum Výtopna Jaroměř
 • Rokytnice v Orlických horách – pevnost Hanička
 • a mnoho dalších...

(uvedené vzdálenosti jsou pouze orientační)

 

Naše doprava

Doprava naším autobusem

Můžeme Vám zajistit odvoz například ke sjezdovkám, ale i za kulturním nebo sportovním vyžitím naším autobusem za 22 Kč/km (plus 21% DPH). Za hodinu čekání účtujeme 100 Kč (plus 21% DPH).

Tato snížená cena platí pouze pro hosty ubytované v našem areálu. Při objednávce dopravy je nutné počítat s tím, že autobus může vyrazit od naší chaty nejdříve v 8 hodin ráno.