Chata Nýdek

Kraj: 
Moravskoslezský kraj
Okoli: 
Beskydy
Oblast: 
obec Nýdek

Horizontal Tabs

Popis

Pronájem chaty v krásném prostředí Beskyd

Chata se nachází v Beskydech, v obci Nýdek, cca 12 km od Třince. Stavba je umístěna v chatové oblasti 1 km od centra Nýdku, na samostatně stojícím soukromém pozemku o výměře cca 700 m2 na okraji lesa. Kapacita chaty je 11 míst (9 lůžek + 2 místa na rozkládacím gauči). Chata je vhodná jak k rekreaci, tak pro různé krátkodobé „akce“ – oslavy, firemní večírky atd.

O chatě

Objekt byl v roce 2012 kompletně zrekonstruován, na pozemku proběhly terénní úpravy. Po rekonstrukci byla chata vybavena novým zařízením.

Ubytování na chatě

Ložnice a pokoje: Objekt je dvoupatrový s malým sklípkem a prostorem dvou ložnic v podkroví. Příchod do chaty tvoří terasa o rozměru 35 m2. Přízemí tvoří zádveří chaty – chodba, z které je vstup na WC, do koupelny a do obytné místnosti s jídelním koutem. Dále pak je vstup do kuchyně a pokoje se 2 lůžky. Do podkroví je vstup po dřevěném schodišti. Zde jsou dvě samostatné ložnice, se čtyřmi a třemi lůžky + 1 dětská postýlka.

Sociální zařízení: vybavené umyvadlem, sprchovým koutem s rozvodem teplé a studené vody. V koupelně je umístěna pračka.

Vytápění: V případě chladného počasí je možno chatu vytápět el. topením nebo přímotopnými kamny na dřevo.

Stravování: Kuchyně je vybavena lednicí, rychlovarnou konvicí, mikrovlnkou a veškerým dalším příslušenstvím.

 

 

Galerie
Ceník

Cena pobytu

Cena pobytu za 1 týden je 10.000,– Kč.
V termínu od 22.12. do 3.1. je cena pobytu 15.000,– Kč na týden.
Termín kratší než 1 týden je možný pouze po tel.domluvě, cca 2 000 Kč/den/objekt.

El. energie není v ceně pobytu zahrnuta, je potřeba dle spotřeby zaplatit na konci pobytu.


Ubytovací podmínky

Ubytovací podmínky Lůžkoviny je možno mít vlastní nebo jsou vám k dispozici za 80 Kč/ks/pobyt . Při objednávce pobytu je nutno vyplnit rezervaci pobytu - dostupné na www stránkách a odeslat jej e-mailem na uvedenou adresu. V momentě, kdy obdržíme Vaši objednávku o dočasném zamluvení vámi vybraného termínu, Vás budeme telefonicky kontaktovat. Poté  je nutné složit zálohu ve výši nejméně 3.000 Kč,- (při týdenním pobytu) . Pokud se tak nestane bude rezervace neplatná. Poté Vám budou zaslány pokyny k pobytu a rezervace již bude trvalá. Při zahájení pobytu je nutno složit vratnou kauci (zálohu) 3.000 Kč.-, která je určena pro úhradu poškozených věcí, rozbitého skla, nedostatečného úklidu, apod. Při ukončení pobytu je nutné chatu uvést do původního stavu (máme na mysli běžný úklid, tak aby jej mohl okamžitě převzít další rekreant.) Pokud bude úklid nedostatečný, bude účtován paušální poplatek 500,- Kč. Turnus je vždy od soboty do soboty. S nástupem od 14 do 16 hod. Ukončení pobytu je do 10 hod. Pokud budete chtít pobyt začít od jiného dne, je potřeba telefonicky domluvit. V případě zrušení pevně potvrzené rezervace soukromého ubytování, je za datum zrušení rezervace považováno datum přijetí písemného potvrzení o zrušení, podle kterého se účtují storno poplatky tak, jak je uvedeno:

-za zrušení rezervace do 30 dní před začátkem pobytu se platí 15% z celkové ceny rezervace

-za zrušení rezervace 29-22 dní před začátkem pobytu se platí 30% z celkové ceny rezervace

-za zrušení rezervace 21-15 dní před začátkem pobytu se platí 60% z celkové ceny rezervace

-za zrušení rezervace 14-8 dní před začátkem pobytu se platí 80% z celkové ceny rezervace

-za zrušení rezervace 7-0 dní před začátkem pobytu se platí 100% z celkové ceny rezervace

 

Kontakt

Mobil: +420 608 806 055 - Jaroslav Raszka
Adresa: 739 96, Nýdek č.ev. 34
www: www.chatanydek.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Výlety a okolí

Vycházka Nýdkem s vyhlídkou I.

náměstí, vyhlídka u učiliště, dřevěný kostelík, náměstí - Z nýdeckého náměstí se vydáme po hlavní cestě směrem k Bystřici. Když mineme požární zbrojnici, odbočíme vpravo a starou kamennou cestou “cimrou” vyjdeme k evangelické kapli. Pokračujeme v mírném stoupání podél hřbitova směrem na Ostrý. U bývalého rekreačního střediska “učiliště” se můžeme pokochat výhledem na okolní kopce, např. Velkou Čantoryji, Cieslar, Polednou, Kozubovou, Ostrý, Prašivou,….. a pomalu se vracíme po silnici až ke škole, kde odbočíme vlevo na chodník. Ten nás dovede opět na cestu k náměstí. Po pravé straně si prohlédneme historickou památku Nýdku – dřevěný kostelík sv. Mikuláše z roku 1576.

Vycházka Nýdkem s vyhlídkou II.

Nýdečanka, Vendryňské zadky, Odmiarek, Nýdečanka – Od restaurace Nýdečanka se vydáme po zelené turistické značce směrem na Prašivou horu. Po 0,5 km neodbočíme vlevo k lesu, ale vyjdeme po cestě až na vršek Vendryňských zadků. Z tohoto místa máme úchvatný výhled jak na nýdecké panorama, tak na Vendryni, Třinec, vrch Javorový a další. Polní cestou, směr Ostrý, projdeme kolem triangulačního bodu a sejdeme k osadě Odmiarek, odtud se vrátíme k parkovišti u Nýdečanky.

Rytířská naučná stezka – rozhledna na Velké Čantoryji

Nýdek náměstí, rytířskou stezkou až na Velkou Čantoryji a zpět – z náměstí v Nýdku se vydáme turistickou stezkou směrem k Velké Čatoryji. Rytířská naučná stezka vede na české i polské straně hory Velká Čantoryje opředené mnohými pověstmi. 10 km dlouhá naučná stezka vás povede po stopách staré legendy, podle které se v nitru Velké Čantoryje ukrývá vojsko „spících rytířů“, kteří přijedou na pomoc zdejšímu kraji v případě ohrožení. Na naučné stezce se na 7 zastaveních návštěvníci dovědí zajímavosti z dřívějšího života v kraji kolem Velké Čantoryje nebo o obyvatelích zdejších lesů. Vystoupit mohou také na ocelovou rozhlednu přímo na vrcholu Velké Čantoryje, ze které jsou výhledy do Polska, Česka i Slovenska. Při dobré viditelnosti je vidět na Lysou horu, Malou a Velkou Fatru na Slovensku a velkou část beskydských vrcholů na polské straně.

Dřevěná chata na Filipce

Nýdek, údolím Hluchové, Filipka – z Nýdku (za Nýdečankou doprava) údolím Hluchové dorazíme až na Kolibiska, kde narazíme na zelenou turistickou značku. Trasa vede lesem do kopce a přivede nás až pod vrchol Filipky, kde vpravo je avízovaná chata – stylová hospůdka (762 m n.m.). Z venkovního posezení je vyhlídka na Velký Stožek a masiv Čantoryje. Blízké usedlosti poskytují obraz o zdejší lidové architektuře. Filipka je lokalitou vzácných květin a jalovce obecného.

Vendryně  – Vápenné pece

Nýdek, rozcestí Malého Ostrého, Vendryňské zadky – Vápenné pece byly postaveny začátkem 19. století v obci Vendryně, zároveň s těžbou vápence v okolních lomech. Dochovalé pece jsou umístěny ve výšce cca 400 m n.m. Dochovaly se dvě kruhové šachtové pece. Definitivní ukončení provozu obou pecí bylo v roce 1965. K těmto památkám Vás dovede zelená turistická značka.

Trojmezí

Hrčava – Trojmezí je místo kde setkávají hranice tří států – České republiky, Polska a Slovenska. Podle přesného zaměření se nachází trojmezní bod v prudkém srázu nad potokem. V tomto místě jsou umístěny tři trojboké monolity v tvaru jehlanu. Trojmezní bod se nachází ve středu kružnice, která spojuje vrcholky těchto jehlanů. Na každém z jehlanů je umístěn znak jednoho ze států. V Blízkosti monolitů najdeme rozcestí turistických tras.

VITALITY Slezsko

Vitální sportovní areál Bystřicekrytý bazén, whirpool, sauna a masáže, squash, dětská herna, velká a malá hala (florbal, tenis, badminton, stolní tenis, nohejbal a další) Vitální sportovní areál Vendryně – tenis (beton, antuka, rebound ace), badminton, minigolf, bowling, plážový volejbal, fitcentrum, dětské hřiště, relaxace, bazén Penzion Ovečka Nýdek – privátní welness (sauna, masážní vana, odpočívarna, minibar, masérna, soukromá terasa), restaurace, dětský park, zapůjčení kol a elektrokol, zapůjčení segway

KEMPALAND Bukovec

Letní a zimní atrakce – aquazorbing, bungeetrampolíny a trampolíny, horské káry, summertubing, střelba z luku, dětská aku čtyřkolka a další. V zimě lyžování

SKI AREÁL Mosty u Jablunkova

Letní a zimní atrakce – bobová dráha, lanové centrum, trampolíny, dětský zábavní park, aerotrim a jiné. V zimě lyžování, běžecké trasy.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.