Chata Doubravka

Kraj: 
Vysočina
Okolí: 
okres Havlíčkův Brod
Oblast: 
Chotěboř

Horizontal Tabs

Popis

Chata Doubravka v údolí řeky Doubravy

Chata Doubravka se nachází na polosamotě v atraktivním prostředí chráněné krajinné oblasti Železné hory na Vysočině, v blízkosti přírodní rezervace Údolí Doubravy. Pro svoji polohu a zázemí je středisko celoročně využíváno především ke školícím a vzdělávacím aktivitám, jako jsou školy v přírodě, letní tábory, jazykové a tematické kurzy, školení, teambuildingy apod. Chata Doubravka je rovněž vhodná pro uspořádání rodinné dovolené s dětmi, ubytování turistů a cykloturistů nebo pro soukromé aktivity, jako jsou svatby, rauty, oslavy, přátelská setkání aj.

 • kapacita ubytování hlavní budova – od základní kapacity 44 lůžek až po kapacitu 53 lůžek s přistýlkami.  Další ubytovací kapacita na vyžádání v tzv. Růžovém salonku (druhé přednáškové místnosti, 15-20 lůžek), v letních měsících pak i ve venkovních chatičkách (dalších 24 lůžek).
 • provozní doba – 24 hodin denně po celý rok
 • jazyky – komunikace se zákazníky česky, německy, anglicky, italsky, rusky, slovensky, částečně polsky
 • ceník ubytování – konečná cena pobytu se odvíjí od jeho délky, termínu, počtu ubytovaných osob a jejich věku, využívaných služeb apod.; základní cena je včetně DPH a zahrnuje ubytování, plnou penzi (u školních skupin strava 5x denně + pitný režim), zapůjčení materiálového vybavení a pronájem školících/společenských místností. 
 • rezervace – před zahájením ubytování se skládá záloha ve výší 30 % z celkové ceny pobytu, zbytek platby se hradí až po ukončení pobytu
 • platební možnosti – platbu lze uhradit v hotovosti nebo bezhotovostním převodem, platební karty nejsou akceptovány (po dohodě možná fakturace)
 • pobyt domácích zvířat – pouze zvířata menšího vzrůstu za příplatek 100 Kč za zvíře a noc a vždy jen po dohodě a souhlasu ostatních ubytovaných hostů
 • doprava – nejbližší autobusová zastávka Chotěboř (cca 3 km po modré turistické trase), nejbližší vlaková zastávka Chotěboř (cca 3 km po červené turistické trase)
 • parkování – prostorné parkoviště zdarma přímo u chaty

Možnosti ubytování 

Chata Doubravka nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných pokojích. Ubytovací kapacita našeho rekreačního střediska je 53 lůžek: 44 lůžek základní kapacity, 53 lůžek s přistýlkami, to vše v 10 pokojích a týmovně . Na přání klienta je možno připravit další ubytovací kapacitu v tzv. Růžovém salonku (naší druhé přednáškové místnosti, 15 až 20 lůžek na krátkodobé přespání). V letních měsících je pak možno využít i venkovní chatičky (dalších 24 lůžek).

 • 1x dvou až trojlůžkový pokoj (týmovna) v přízemí chaty vedle jídelny. K dispozici je pohodlná sklápěcí manželská postel + možnost doplnění jednou přistýlkou. Doplňkový pokoj který primárně slouží jako klubovna/týmovna pro připravu akcí.
 • 2x čtyřlůžkový pokoj – menší útulné pokoje v 1. patře chaty. V každém pokoji je dvoupatrová postel a dvě samostatná lůžka, která lze složit v manželskou postel.
 • 7x pětilůžkový pokoj rozdělený na přízemní (2 lůžka a 1 přistýlka) a podkrovní část (2 lůžka).
 • 1x sedmilůžkový pokoj – největší pokoj v patře chaty. K dispozici jsou dvě dvoupatrové postele v přízemní části + samostatné přistýlka a dvě samostatná lůžka v podkroví.

Ubytování v souladu s přírodou a kvalitní turistické informace

V lednu roku 2010 byla vzdělávacímu a rekreačnímu středisku Doubravka udělena ekoznačka ubytovacích služeb ECEAT QUALITY LABEL.  Středisko tak ve všech svých aktivitách podporuje odpovědné (ekologické) hospodaření a svým jednáním přispívá k ochraně přírodního a kulturního dědictví. Chata Doubravka také poskytuje kvalitní informace o místní přírodě, turistických možnostech, přírodních a kulturních zajímavostech v blízkém okolí.

Stravování a občerstvení

Pobyt na chatě Doubravka lze absolvovat se snídaní, polopenzí a plnou penzí. Při školních pobytech je zajištěno povinné stravování 5x denně a pitný režim. Skladba a rozsah jídelníčku se řídí zvyklostmi, požadavky a potřebami jednotlivých skupin klientů.

Součástí chaty je i bar s širokou nabídkou nealkoholických a alkoholických nápojů a drobného občerstvení. Na požádání je možné zajistit ochutnávky vín, čepování piva Bernard, opékání prasete či grilování.

Společenské/školící místnosti 

Chata Doubravka má několik společenských místností, které se dají variabilně využít jak pro výuku, sport či zábavu, tak pro příležitostné spaní. Pro různá školení lze zapůjčit videorekordér, dataprojektor, zpětný projektor, promítací plátno, flipcharty aj. Na chatě je zdarma k dispozici internet (ADSL linka + Wi-Fi).

 • Společenská místnost č. 1 (80 m2, parkety) – multifunkční prostor, ve kterém je možné pořádat pracovní jednání, přednášky, sportovní aktivity a nejrůznější společenské akce. Přednášková místnost je propojena zasunovacími dveřmi s jídelnou a společenskou místností č. 3. Je zde také k dispozici bar se zvukovou aparaturou.
 • Společenská místnost č. 2  (80 m2, koberec) – podkrovní růžový salónek (přednášková místnost) s možností využití jako velká ložnice pro ubytování patnácti až dvaceti osob.
 • Společenská místnost č. 3 (100 m2) – jídelna sloužící zároveň jako přednášková místnost. Jsou zde k dispozici magnetické tabule na stěnách vhodné pro výuku, lednice, mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice. Jídelna je propojena posuvnými dveřmi se společenskou místností č. 1.
 • Společenská místnost č. 4 (25 m2) – týmovna, prostor vybavený stoly, židlemi, skříňkami, nástěnkami a dalšími kancelářskými potřebami. Na vyžádání je k dispozici také kopírka či skener. Místnost je vhodná především pro pořádání kurzů a jiných akcí. Lze rovněž využít jako obývací pokoj s pohodlnou sklápěcí manželskou postelí s možností rozšíření o další přistýlku.

Velká zahrada s posezením

U chaty je hostům k dispozici velká zahrada s venkovním posezením, ohništěm a grilem. Na zahradu navazuje prostorná louka s lesem.

Horolezecká stěna a další sportovní možnosti

Součástí střediska je cvičná horolezecká stěna umístěná na zadní straně chaty s možností zapůjčení veškerého horolezeckého vybavení a zajištění certifikovaného instruktora. Pro hosty je dále k dispozici velká trampolína s ochrannou sítí, vybavení na orientační běh, dvě hřiště pro volejbal, nohejbal, badminton, fotbal, pétanque, softbal a frisbee. Také si zde lze zahrát stolní tenis, stolní fotbal, mini kulečník, elektronické šipky, ruletu aj.

Galerie
Ceník

Cena

Základní cena zahrnuje ubytování, plnou penzi (u školních skupin strava 5x denně + pitný režim), zapůjčení materiálového vybavení, pronájem školících/společenských místností, DPH.
Celková
výše ceny samozřejmě závisí na velikosti skupiny, datu pobytu,věku účastníků a dalších využitých službách. Na základě těchto parametrů Vám uděláme cenu na míru.

Středisko Doubravka je taktéž možno jednorázově pronajmout pro zabezpečení Vašich potřeb (svatby,rauty,setkání s přáteli) za předem stanovenou  cenu.

 

Kontakt

Mobil: + 420 241 930 775, + 420 608 422 310
Adresa: Horní Sokolovec 8, 583 01, Chotěboř
www: www.chatadoubravka.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Výlety do okolí

Okolí nabízí řadu možností pro sportovní vyžití i příjemný odpočinek. V bezprostřední blízkosti Střediska jsou ideální terény pro turistiku, cykloturistiku, orientační běh i horolezení. V zimním období je okolí Doubravky opravdovým rájem běžkařů. Pro lyžařské výcviky je možno využít sjezdové dráhy v nedaleké Chotěboři.

Dále můžete využít tenisové kurty, tělocvičnu a zimní stadion v Chotěboři, plavecký bazén a saunu v Havlíčkově Brodě. Navštívit lze i řadu výletních míst v okolí mezi nimi známý skanzen na Veselém Kopci.

Skanzen na Veselém Kopci, 14 km od Střediska

Ukázka lidového stavitelství z oblasti českomoravského pomezí a Železných hor. Jednotlivé zemědělské usedlosti jsou volně rozptýleny v původním krajinném prostředí a dokládají způsob života a hospodaření drobných rolníků od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Lidové technické památky na vodní pohon tvoří ojedinělý soubor. Soubor lidových staveb Vysočina je jedinou rozsáhlejší expozicí lidového stavitelství v přírodě na území východních Čech. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že jednotlivé expoziční celky se nacházejí v několika osadách obce Vysočina a ve městě Hlinsku. První objekty byly zpřístupněné v roce 1972. Na Veselém Kopci se koná pravidelně velké množství kulturních akcí, přibližujících jak se dřív žilo s expozicí způsobu života, bydlení a práce drobných rolníků.

Vodní nádrž Seč, 24 km od Střediska

Vodní nádrž Seč leží na řece Chrudimce a díky poloze v srdci CHK0 Železné hory nabízí návštěvníkům nádhernou okolní přírodu. Pláže „Pod Semtínem“ patří k nejvíce navštěvovaným místům této rekreační oblasti. Vedle překrásného pohledu na vodní plochu s dominantou zříceniny hradu Oheb a ostrovem, je zde návaznost na vybavení autokempu, půjčovna lodiček a blízkost obce Seč, včetně velkého parkoviště. Pláže mají dostatek zatravněných ploch. Vstup do vody je písčito-kamenitý.

Zámek Chotěboř, 4 km od Střediska

Čtyřkřídlý ranně barokní zámek dal postavit v letech 1701 - 1702 Vilém Leopold hrabě Kinský na místě gotické tvrze ze 14. století. Později byl zámek obklopen rozsáhlým anglickým parkem, zčásti dochovaným dodnes. Panství i se zámkem pak často měnilo majitele a posledním z nich se stali v r. 1847 Dobrzenští z Dobrzenic, jímž byl zámek v roce 1947 zkonfiskován a v nedávné době vrácen. Dnes v zámku sídlí Městské muzeum Chotěboř se sbírkami z historie města a jeho okolí a expozicí výtvarných děl..

Město Havlíčkův Brod, 20 km od Střediska

V Havlíčkově Brodě můžete navštívit například Kulturní dům a kino Ostrov. Koncerty si nejlépe vychutnáte v historickém sále Staré radnice. V té samé budově sídlí Krajská knihovna. Muzeum Vysočiny Vám nabídne stálou expozici havlíčkovských památek v Havlíčkově domě a průběžné výstavy. Za výstavami se také vypravte do nedávno rekonstruované Galerie výtvarného umění a do středověké Štáflovy chalupy. Ke sportovnímu vyžití i odpočinku dobře slouží moderní sportovní areál Kotlina v parku Budoucnost se zimním stadionem, krytým plaveckým bazénem, saunou, squashovou halou a Fit centrem. Možnost koupání v horkých letních dnech poskytne veřejné koupaliště na chotěbořské výpadovce naproti rybníku Cihlář.

Seznam dalších zajímavých míst nacházejících se v blízkém okolí Vzdělávacího a Rekreačního střediska Doubravka je možné získat na vyžádání.

Turistické možnosti v okolí

Chata Doubravka je situována v chráněné krajinné oblasti Železné hory u přírodní rezervace Údolí Doubravy, která představuje jednu z nejhezčích lokalit Vysočiny. V blízkém okolí lze navštívit mnoho zajímavých turistických cílů. 

 • Zřícenina Sokolov (Sokolovec) na skalnatém ostrohu zvaném Sokolohrady v Údolí Doubravy u Chotěboře (cca 1 km). Nabízí se odtud pěkný výhled.
 • Čertův stolek u Sokolovce (cca 1 km) – skalní vyhlídka do Údolí řeky Doubravy. V její blízkosti se nacházejí dvě umělé jeskyně Čertova a Poustevna.
 • Přírodní památka Písník u Sokolovce (cca 350 m) – opuštěná pískovna s výskytem ohrožených a vzácných druhů rostlin.
 • Přírodní rezervace Svatomariánské údolí u Libice nad Doubravou (cca 3,5 km) – romantické údolí řeky Doubravy bez značených turistických tras.
 • Zámek Chotěboř (cca 4,4 km) s několika stálými expozicemi.
 • Naučná stezka Sobíňov (cca 9,9 km) – cca 6,5 km trasa, vedoucí okolo stejnojmenné obce.
 • Soubor lidových staveb Vysočina – přírodní muzeum s dochovanými lidovými stavbami z 18. a 19. století; muzeum je rozděleno do 3. částí: Betlém Hlinsko (cca 19,3 km), Veselý Kopec (cca 15 km), Svobodné Hamry (cca 16 km).

Lyžování na Vysočině

V okolí chaty Doubravka se nacházejí terény vhodné pro sjezdové a běžecké lyžování:

 • Ski areál Svatá Anna v obci Chotěboř (cca 3 km) – lyžařský vlek, upravená sjezdová trať s možností technického zasněžování a osvětlení. Časté výchozí místo pro běžkaře, kteří mohou využít více jak 20 km turistických běžeckých tras vedoucích malebnými zákoutími v okolí Chotěboře.
 • Lyžařský vlek Trhová Kamenice (cca 15 km) – upravovaná sjezdovka o délce 300 m s nočním osvětlením.
 • Ski areál Hlinsko (cca 20 km) – dvě sjezdovky se třemi moderními lyžařskými vleky a dětský cvičný svah s vlekem zdarma.
 • Ski areál Svratka (cca 32 km) – 400 m dlouhý vlek, umělé osvětlení, zasněžování, vlek pro děti.
 • Ski snowpark Harusův kopec v obci Nové Město na Moravě (cca 40 km) – vyhlášené středisko zimních sportů v srdci Českomoravské vrchoviny. Atraktivní sjezdovka se sedačkovou lanovkou.
 • Ski areál Jimramov v obci Nový Jimramov (cca 49 km) se snowparkem a skicrossovou tratí. 

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.