Chalupa Františka

Kraj: 
Zlínský kraj
Okoli: 
Valašsko
Oblast: 
CHKO Moravskoslezské Beskydy

Horizontal Tabs

Popis

Vítá Vás Chalupa Františka Horní Bečva - ubytování Beskydy

Chalupa Františka, ubytování Horní Bečva - ubytování Beskydy

Chalupa Františka poskytuje ubytování v Beskydech na polosamotě, 1 km od centra obce Horní Bečva v nádhérné přírodní scenerii kraje Valašsko - Beskydy na úpatí horského masivu Vsetínské vrchy.

Chalupa Františka zaujme rodiny s dětmi, houbaře, vyznavače aktivní dovolené, zábavy či kultury. V blízkém okolí se nachází přehrada, množství turistických stezek, cyklotras, páteřní cyklosteska Rožnovská Bečva, upravované běžecké tratě a známé lyžařské areály (Bílá, Pustevny, Soláň, Horní Bečva). V blízkosti je i mnoho zajímavých výletních míst a památek (Rožnov pod Radhoštěm, Pustevny,...).

Chalupa Františka je ideální i pro ubytování v Beskydech mimo sezonu. Podzimní a jarní Beskydy lákají návštěvníky na okouzlující přírodu, čistý vzduch, houby, borůvky a nezapomenutelnou atmosféru. Její pozice přímo u turistických a cyklostezek vybízí k nádherným výletům. Nadstandartní vybavení chalupy Vám poskytne příjemný pocit domova.

Na Chalupě Františka Vás rádi uvítáme i s Vašimi domácími mazlíčky!

Chalupa Františka Horní Bečva - ubytování Beskydy nabízí:

 • 2x dvojlůžkový pokoj,
 • 1x třílůžkový pokoj,
 • 1x obývací pokoj,
 • 1x podkrovní pokoj se dvěmi přistýlkami,
 • plně vybavena kuchyň,
 • 2x toalety,
 • koupelna se sprchovým koutem,
 • 2x TV + DigiSat v češtině (sport, hudba, dokumentární),
 • gril,
 • lyžárna, kolárna,
 • venkovní posezení,
 • venkovní vyhříváný bazén,
 • ruské kuželky,
 • zastřešená pergola.
Chalupa Františka, ubytování Horní Bečva - ubytování Beskydy
Chalupa Františka, ubytování Horní Bečva - ubytování Beskydy

Chalupa Františka - ubytování Beskydy se pronajímá jako celek!

 

Galerie
Ceník

Chalupa Františka Horní Bečva - ceník ubytování

Nezaléží na počtu ubytovaných osob, cena je vždy za celou chalupu na noc. Cena je včetně elekřiny, topení, vody plynu a lůžkovin.

K ceně se připočítává rekreační poplatek podle vyhl. 1/95 Obecního úřadu v Horní Bečvě 12 kč za osobu od 18 do 70 let věku a noc.

Ceník platný od 15. 6. 2012 do 14. 6. 2013

Cena ubytování na Chalupě Františka (cena za celou chalupu a noc)
hlavní sezona - 15. červen 2012 až 14. září 2012, 15. prosinec 2012 až 14. březen 2013
4 a více nocí 1 400 kč/noc
2 a 3 noci 2 200 kč/noc
mimo hlavní sezonu - 15. září 2012 až 14. prosinec 2012, 15. březen 2013 až 14. červen 2013
4 a více nocí 1 300 kč/noc
2 a 3 noci 2 000 kč/noc
Pouze jedna noc (hlavní sezóna i momo sezónu)
pouze 1 noc 3 200 kč/noc
Silvestrovský pobyt
4 a více nocí (méně nelze) 2 600 kč/noc
Pes
1 a více nocí 50 kč/noc

Přejeme Vám, ať se Vám ubytování v Beskydech líbí.

 

Kontakt

Mobil: +420 603 963 156
Adresa: Františka Vráželová, Hluboká 222,756 57 Horní Bečva
www: www.chalupafrantiska.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Chalupa Františka Horní Bečva - tipy na zimu

Sjezdové lyžování

V okolí se nachází menších i větších zimních středisek. Přímo v katastru obce Horní Bečva se nachází 7 lyžařských středisek s kvalitními podmínkami pro začínající i pokročilé lyžaře. Novinkou je nová sedačková lanovka v ski areálu Rališka.
 

S dalších středisek v okolí doporučujeme například ski areál Pustevny (10 km) s množstvím sjezdových tratí, půjčovnou lyží a rozsáhlými službami. Na pustevny se lze dostat i autobusem.
Dále doporučujeme ski areál Vítkovice - Bílá (10 km) s nově postavenou čtyřsedačkovou lanovou dráhou.
Ski areál Makov (SK) (16 km) nabízí sjezdovky 1550 a 1600 metrů dlouhé a moderní zázemí. Ideální pro rodiny s dětmi.
Opravdu kvalitní lyžování nabízí středisko Velká Rača (SK) (54 km) s dvěma čtyřsedačkovýma a jednou šestisedačkovou lanovkou, 14 km sjezdovek a rozsáhlými službami.

Pokud nechcete jezdit daleko, v okolí je spousta menších areálu přímo v Horní Bečvě, nebo v okolních obcích. Např. střediska Soláň, Hutisko Solanec, Bumbálka, atd.

Běžecké lyžování

Doporučujeme jednu z nejkrásnějších hřebenovek Beskyd: přejezd Vsetínských vrchů: Bumbálka - Třeštík - Soláň. Vyjeďte autobusem na chatu Bumbálku (směr Makov) a odtud po hřebenovce směr Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky. Z Benešek dále pokračovat na Soláň, tur. chata a odtud zpět na Benešky a dolů do Hluboké, nebo autobusem zpět na Horní Bečvu. Na Beneškách lze také uhnout dolů do údolí Hluboké a cesta Vás přivede až před dům.

Velmi zajimavé a upravené běžecké tratě najdete na Pustevnách. Na Pustevny lze vyjet autobusem. Spátky lze využít trasu na Martiňák, tur. chata a zpět na Horní Bečvu.

Další variantou je nastoupit na Hřeben Vsetínských vrchů (hřeben asi 2 km od domu) a pokračovat směr Soláň, tur. chata - Tanečnice - Vsacký Cáb, tur. chata do obce Dušná. Odtud autobusem do Rožnova pod Radhoštěm a zpět na Horní Bečvu.

Na Horní Bečvě jsou k dispozici i další lokální běžecké trasy.

Volný čas

Ve volném čase lze využít například kina v Horní Bečvě, či Rožnově pod Radhoštěm, nebo krytý bazén v Rožnově pod Radhoštěm, bowlingové herny, kryté kluziště v Rožnově pod Radhoštěm a další...

Chalupa Františka Horní Bečva, tipy na léto

pěší a cykloturistika

Horní Bečva je ideální místo na pěší i cykloturistiku. V okolí je množství značených turistických i cycklotras. Chalupa Františka se nachází kousek od hlavního hřebene Vsetínských vrchů. Jedna z nejkrásnějších hřebenovek v Beskydech Bumbálka - Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky - Soláň, tur. chata - Tanečnica - Vsacký Cáb, tur. chata - Dušná je ideální jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nástup na hřebenovku je možný přímo od chaty (2 km na hřeben), nebo z Bumbálky, či Soláně (lze vyjet autobusem).

Krásné trasy a stesky pro pěší i cykloturistiku nabízí nedaleko obce se nacházející známé horské sídlo Pustevny (1018 m.n.m) a dominanta pro Valašsko a Beskydy a vrchol Radhošť (1129 m.n.m) s neopakovatelnými výhledy do dalekého okolí. Z Pusteven lze snadno dojet po naučné stesce přes Martiňák až na Horní Bečvu. Pěší můžou sejít například do Rožnova pod Radhoštěm a odtud autobusem zpět na Horní Bečvy.

vodní rekreace

Přehrada Horní Bečva nabízí možosti koupání, vodních sportů a rybaření v prostředí nádherné beskydské přírody. V okolí se nachází spousta otevřených i krytých bazénů (Rožnov pod Radhoštěm) a auquapark ve Frenštátu pod Radhoštěm (10 km). Štěrkoviště Balaton Nový Hrozenkov nabízí čistou vodu, příjemné koupání a rybaření. V areálu je k dispozici bufet. V 37 km vzdáleném Frýdku-Místku je k dispozici Aquapark s množstvím skluzavek a tobogánu a překrásným výhledem na Beskydy a Lysou Horu.

kultura a zajimavá místa

Informace o kulturních a turistických cílech v okolí najdete v oddílu poloha chaty a vzdálenosti a v odkazu Zajimavosti v okolí.

Například jen pár kilometrů od obce Horní Bečva se nachází kulturní i historické centrum Valašska Rožnov pod Radhoštěm se známým Valašským muzeem v přírodě. Město také nabízí širokou škálů kulturního, společenského i sportovního vyžití jako golf, bazén, zastřešená ledové plocha, bowling a další.

volný čas

Chata je ideální i pro rodiny s dětmi a domácími mazlíčky. Na své si rozhodně příjdou i milovníci borůvek, odpočinku, čerstvého vzduchu a relaxace. V obci Horní Bečva je k dispozici kino. V Valašska Rožnově pod Radhoštěm nabízí spoustu kulturních i sportovních zařízeních jako golfové hřiště, minigolf, lanová dráha, Valašské muzeum v přírodě, kino a mnoho dalšího. Více na stránkách města Rožnov pod Radhoštěm a v odkazu Zajimavosti v okolí

CHKO Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy, naše největší chráněné území, byla vyhlášena v roce 1973 na ploše 1160 km2 na části bývalých okresů Vsetín, Nový Jičín a Frýdek- Místek. Význam území podtrhuje vyhlášení 50 zvlášť chráněných území. Správa CHKO Beskydy sídlí v Rožnově pod Radhoštěm.

CHKO Beskydy byla vyhlášena z důvodu výjimečných přírodních hodnot, jimiž jsou zejména původní pralesovité lesní porosty s výskytem vzácných karpatských živočišných i rostlinných druhů, druhově pestrá luční společenstva, unikátní povrchové i podzemní pseudokrasové jevy a rovněž mimořádná estetická hodnota a pestrost ojedinělého typu krajiny vzniklého historickým soužitím člověka s tímto územím.

Posláním oblasti je ochrana všech hodnot krajiny, přírodních zdrojů a jejich typických znaků, kterými jsou zejména povrchové utváření krajiny včetně vodních toků a ploch, její vegetační kryt a volně žijící živočišstvo, rozvržení a využití lesního a zemědělského půdního fondu a ve vztahu k ní také rozmístění a urbanistická skladba sídlišť a architektura staveb.

Nejkrásnější místo Beskyd - Pustevny

Pohled na Pustevny z rozhledny Cyrilky

Horské sídlo Pustevny (1018 m), pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874, jsou význačným turistickým střediskem. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem.
V zimě se Pustevny stávají vyhledávaným lyžařským střediskem s 11 lyžařskými vleky a 9 sjezdovkami.

Východním směrem kolem jediného plesa v Beskydech lze dosáhnout Čertův mlýn (1207 m) s ojedinělými skalními útvary. Hřebenovkou směrem k západu, kolem sochy pohanského boha Radegasta z roku 1931, lze pohodlně dosáhnout vrcholu Radhoště (1129 m), odkud jsou neopakovatelné výhledy do dalekého okolí.

Maměnka

Na vrcholu Radhoště stojí kaple z roku 1898 a sousoší Cyrila a Metoděje z roku 1905. Na dosah je přírodní rezervace jedlobukového lesa.
Právem byly Beskydy 5.3.1973 vyhlášeny za Chráněnou krajinnou oblast. Svou rozlohou 1166km2 jsou největší chráněnou oblastí v České republice.

Jurkovičovy stavby Maměnka a Libušín
Maměnku a Libušín na Pustevnách nechali postavit v roce 1898 členové turistického spolku Pohorské jednoty Radhošť. Pověřený architekt Dušan Jurkovič navrhl dřevěné srubové stavby v secesním slohu s bohatým stylizovaným dekorem. Dbal při tom, aby budily dojem slovanské lidové architektury. U Libušína uplatnil čičmanskou a u Maměnky valašskou formu dřevěných venkovských staveb.
 

LibušínLibušín - interiér

Zvonička na Pustevnách
K dřevěným stavbám, které na Pustevnách projektoval architekt Dušan Jurkovič, patří sto let stará dřevěná zvonička. Zdobí ji barevné ornamenty, které vyhotovili brněnští restaurátoři František Procházka a Ivan Popov. Barevná výzdoba navržená Jurkovičem se nedochovala. Proto podle původních plánů tohoto architekta, uložených ve Slovenském státním archívu v Bratislavě byla zvonička v roce 1997 zrekonstruována a pokryta novým šindelem.

Lačnovské horní a dolní skály

Dolní lačnovské skály (též zvané Trčkovy), tvoří mohutný mrazový srub vyvinutý na čelech pískovcových a slepencových vrstev, v délce asi 70 m. Příčně orientované pukliny člení stěnu mrazového srubu do několika bloků, nejvyšší dosahuje výšky až 14 m. Svislé stěny jsou pokryty velkým množstvím voštin, dutin typu tafoni kulovitých dutin, které mají průměr až 70 cm a hloubku 65 cm. O 800 m dále po turistické značce se nachází obdobné, ale rozlohou menší Horní lačnovské skály. jejich okolí v letním období kvete velké množství nápadného náprstníku červeného. Jedná se o nepůvodní, zavlečený druh.
Na skály v letech 1923-28 chodíval také Josef Valčík, spoluaktér atentátu n R. Heyndricha, který v té době sloužil u sedláka v Lačnově a navštěvoval zdejší školu. Lačnovské skály jsou od čtyřicátých let minulého století nerozlučně spojeny vývojem trampského hnutí na Valašsku. Jejich odloučenost od okolního světa (turistická značka zde vede teprve několik let) vyhovovala té části trampů, jejichž názorové smýšlení a jednání bylo v rozporu se zaměřením tehdejšího režimu, ať s jednalo o fašistické okupanty nebo komunisty. Je málo známo, že značná část předválečných trampů bojovala za občanské války ve Španělsku, za 2. světové války pak v zahraničních armádách nebo v partyzánských oddílech.

Rozcestník
Rozcestník
Horní lačnovské skály 2
Horní lačnovské skály 2
Horní lačnovské skály 3
Horní lačnovské skály 3
Horní lačnovské skály 4
Horní lačnovské skály 4
Dolní lačnovské skály
Dolní lačnovské skály
Horní lačnovské skály 1
Horní lačnovské skály 1

Pulčinské skály -NPR

Území NPR tvoří Pulčínské skály na vrcholu Hradisko (773 m) včetně jeho prudkých svahů a dalších v lese ukrytých skalních útvarů. Rezervace je situována v jihozápadní části horského pásma Javorníků v Pulčínské hornatině v blízkosti průlomového údolí řeky Senice, kterým jsou Javorníky odděleny od Vizovických vrchů. Nachází se v nadmořské výšce 510-773 m, asi 0,5 km severně od obce Pulčín. Katastrální území Pulčín (Francova Lhota), okres Vsetín, CHKO Beskydy. Vyhlášeno 19. ledna 1989. Celková výměra: 72,73 ha.

Motiv ochrany: Posláním rezervace je ochrana význačných skalních útvarů - největšího skalního města v pískovcích moravské části Karpat, které je tvořeno drobnými i rozsáhlými skalními stěnami, bloky, kamenným mořem, sutěmi a dalšími pseudokrasovými jevy. V části lesních porostů je zachována přirozená druhová skladba.

Geologie, půdní poměry: Ojedinělé výchozy třetihorních (paleogenních) hrubě zrnitých pískovců a drobnozrných slepenců svrchních soláňských vrstev magurského flyše, vypreparovaných kvartérní denudací (vodní a větrná eroze). Pískovce tu leží ve velmi hrubých lavicích zrnotoků až turbiditů o mocnosti mnoha metrů. Na území národní přírodní rezervace se nachází několik větších seskupení pískovcových skal, Zámčisko na jižním okraji, Pět kostelů na západě a skalní město Izby v centrální části na vrcholu Hradisko.


 

 

 

 

 

Koupaliště Na Stanoch

Koupaliště Na Stanoch , někdy nazývané též Balaton , je přírodní nádrž o rozloze 9,5 ha .Na břehu se nachází lyžařský akrobatický můstek a  bufet pro  návštěvníky koupaliště.


 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Plain text

 • Nejsou povoleny HTML značky.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.