Areál chaty Říčky

Kraj: 
Jihomoravský kraj
Okoli: 
CHKO Moravský kras
Oblast: 
Brno

Horizontal Tabs

Popis

Ubytování uprostřed přírody!

Uzavřený areál pro ubytování a pronájem chat s vlastními rybníky na koupání či rybolov uprostřed lesů 3 km od nejbližší obce! Pro ty kdo se bojí, možnost zapůjčení dvou psů, ve dne na mazlení v noci na hlídání. 

 

Ideální místo pro dovolenou, víkend nebo jen výlet, skýtá Areál Říčky v Moravském krasu! Tento rekreační areál se nachází v malebné přírodě 20km od moravské metropole Brna, nedaleko od přírodní rarity, kterou je Moravský kras.

Ubytovací Areál Říčky v Moravském krasu se prostírá na oplocené ploše 6000 m2, na níž jsou umístěny dvě chaty. Tyto chaty, pro 6-8 osob jsou zasazeny do areálu s rybníčky a blízkými lesy.

U každé ze dvou velkých chat jsou i menší chaty, pro skupinu 2-3 osob malých či velkých odvážlivců! V ubytovacím Areálu Říčky jsou pro nastolení správné trampské atmosféry venkovní grily a otevřená ohniště. Ubytování v příjemném lesním prostředí nabízí i přírodní koupelnu v podobě rybníka, avšak k dispozici jsou i kryté venkovní sprchy s osvěžující studenou vodou.

Chcete-li si odpočinout od uspěchaného života a nechat stres ve městě, nechte doma své mobilní telefony (areál není pokryt signálem) a navštivte Areál Říčky v centru přírody!

Areál Říčky, který je umístěn v moravské přírodě poblíž CHKO Moravský kras, je synonymem levného a příjemného ubytování v srdci přírody! Kde vůbec není signál na mobilní telefon a internet!

 

Pro milovníky přírody a opravdového soukromí!

Vyměňte troubení aut za zpěv ptáků a smog za vůni lesa! Využijte soukromé ubytování v Moravském krasu a pronajměte si chatu v přírodním Areálu Říčky.

Poloha Areálu Říčky

 • 200 km od Prahy
 • 20 km od Brna
 • Nejbližší vesnice ve vzdálenosti 3 km

Možnost pronájmu celého areálu nebo jednotlivých chat. Areál Říčky nabízí jedinečné ubytování v Moravském krasu a maximální soukromí!

Zvolte si Areál Říčky za svého průvodce po krásách moravské přírody!

 

První chata - pohodlné ubytování v Moravském krasu!

Nabízíme ubytování v Areálu Říčky, kde můžete strávit jedinečnou dovolenou s přáteli, s rodinou a dokonce i se zvířaty. S námi si dopřejete maximální pohodlí a neopakovatelné zážitky v naprostém soukromí!

Součástí  chaty je velká, zastřešená veranda. V blízkosti chaty se nachází malý, dřevěný srub pro max. 3 osoby, který také skýtá možnost pohodlného ubytování.

V chatě, která může být obsazená 6-8 lidmi je možnost ubytování i se psy. V přízemní části malebné chaty se rozprostírá prostorný obývací pokoj s vybaveným kuchyňským koutem včetně kuchyňské linky. K dispozici jsou návštěvníkům i plynová kamna s troubou a lednička (včetně mrazáku).

Pro zajištění tepla v chatě slouží vnitřní krb s kamny, zabudovaný v prostoru obývacího pokoje. Z obývacího pokoje vedou dveře do koupelny, která je vybavena vanou, dvěma umyvadly a splachovacím WC. Teplá voda je zajišťována plynovým kotlem a je samozřejmostí, že v celém objektu je pitná voda.

První patro chaty v přírodě, je rozděleno do dvou samostatných částí, do kterých vedou dvoje oddělené schody. V první části se nachází oddělená, uzavřená ložnice pro 2 osoby a ložnice (také pro 2 osoby), která je průchozí.

V druhé části prvního patra se nachází průchozí ložnice pro 2 osoby a pokoj, který může být obydlen až 4 osobami.

V ceně týdenního pobytu je zahrnuto:

 • zapůjčení povlečení, plus 1 navíc v případě delšího pobytu
 • sportovní vybavení
 • spotřeba elektřiny 50KWH/týden
 • spotřeba plynu 40m3/týden

U víkendových pobytů je spotřeba elektřiny a plynu zcela zdarma!

Odpočiňte si v prostorách malebné chaty u rybníka v Areálu Říčky!

 

Druhá chata - příjemné ubytování v Moravském krasu!

Nabízíme vám ubytování v chatě pro vaši dovolenou s přáteli či rodinný výlet,  v malebné přírodě Moravského krasu! V Areálu Říčky vás obklopí soukromí přiléhajících lesů a  zajímavé možnosti aktivního odpočinku.

Součástí ubytovací chaty je velká, zastřešená veranda. V blízkosti chaty se nachází malý, dřevěný srub pro max. 2 osoby, který také skýtá ubytování v pohodlí.

V chatě poblíž Moravského krasu, která může být obsazena 6-8 lidmi je možnost ubytování i se psy.

V přízemí chaty se nachází prostorná kuchyň s kachlovými kamny, ve které jsou k dispozici plynová kamna s troubou, lednice s mrazákem a veškeré nezbytné kuchyňské nádobí. Kuchyně je vybavena dvoj-postelí, kde je možnost pohodlného přespání.

Koupelna je oddělena zvláštním vchodem a je standardně vybavena vanou, umyvadlem, splachovací toaletou a navíc i pračkou! Voda v celém areálu je pitná. Teplá voda v chatě je zajišťována plynovým kotlem.

V prvním patře se rozprostírá obývací pokoj pro 2 osoby a dvě samostatné ložnice, každá pro dvě osoby.

V ceně týdenního pobytu je zahrnuto:

 • zapůjčení povlečení, plus 1 navíc, v případě delšího pobytu
 • sportovní vybavení
 • spotřeba elektřiny 50KWH/týden
 • spotřeba plynu PROPAN (ohřev teplé vody + vytápění podlahy v zimních měsících) - 5m3

U víkendových pobytů je spotřeba elektřiny a plynu zcela zdarma!

Vyjeďte na chatu k rybníku a poznejte okolí rekreačního Areálu Říčky!

 

Údolí Říčky a Rakovce - přírodní parky na dosah!

Přírodní park Údolí Říčky se line od Areálu Říčky podél meandrujícího potoka v délce 20km, až do Mariánského údolí nedaleko města Brna. Tato zalesněná oblast je hezká na pohled první a poučná na pohled druhý, neboť se tu nachází mnoho vzácných živočichů a rostlin, se kterými se můžete seznámit „tváří v tvář“ nebo v podobě poznávacích tabulí.

Jižní částí parku, pod Hádeckým rybníkem, protéká potok Říčka do krasového území s mnoha jeskyněmi. Veřejnosti je zpřístupněná jedna z nich - jeskyně Pekárna. Park je v těsné blízkosti ubytovacího Areálu Říčky!

V blízkosti Areálu Říčky se také nachází vydatný pramen pitné vody, který nese jméno Miluška a je od ubytovacího areálu vzdálen pouhých 500m. V případě zájmu o koupání je k dispozici i rybník Pod Hádkem, který je ve vzdálenosti 8km od Areálu Říčky. Po aktivním sportování je možno občerstvit se v tamní restauraci s letní zahrádkou a poté se procházkou vrátit do prostoru chat v Areálu Říčky.

V blízkosti Areálu Říčky, v autentické přírodě Moravského krasu se nachází i přírodní park Rakovecké údolí, který je významnou přírodní rezervací s mnoha rostlinami jako jsou bledule či medvědí česnek, které je možno v mokřadech tohoto parku nalézt. Údolí je lemováno informačními panely, které poučí a zabaví děti i dospělé. Nejvýznamnější dominantou parku jsou však skalní seskupení, které jsou z přírodního slepence a skýtají malebný pohled do údolí.

Hradisko Černov je keltské hradisko, jehož vznik můžeme datovat do doby 400př.n. l., což z něj činí nejstarší keltské opevnění svého typu, na Moravě. Nachází se nedaleko Areálu Říčky, tudíž může sloužit jako dobrý cíl odpolední procházky. Na tomto území bylo nalezeno mnoho dokladů keltské, a později slovanské, keramiky.

Mezi další památky, které „stojí za to“ patří i studánka Pavlínka, či zaniklá obec z 15. století Bystřeč.

Prozkoumejte krásy moravské přírody s Areálem Říčky, který levně ubytuje vás i vaše přátele!

 

Návštěva sousední farmy

V případě zájmu návštěvníků je možno zařídit návštěvu na sousední farmě, kde je možnost setkat se s mnoha zvířaty, které nelze běžně potkat, ale také odnést si sebou z farmy místní speciality, kterými jsou domácí sýry z kozího a kravského mléka či pochutnat si na domácí zabíjačce, popřípadě si pořídit vepře domů!

Rekreační Areál Říčky vám nabízí nové ubytovací možnosti, s poznáváním okolní moravské přírody!

 

Galerie
Ceník

Cena chaty:

Chata č. 1 Velká vytápěná chata + srub

2 osoby: 2 200 Kč/noc
4 osoby: 2 600 Kč/noc
6–8 osob: 3 000 Kč/noc

Chata č. 2 Velká vytápěná chata + malá dřevěná chata

2 osoby: 2 200 Kč/noc
4 osoby: 2 600 Kč/noc
6–8 osob: 3 000 Kč/noc

 

Ubytovací podmínky:

Ceny jsou včetně energií a dřeva.
Děti do 6. let zdarma.
Ubytování možné od 14 hodin, uvolnění pokoje v den odjezdu do 10 hodin.
Staří známí mají slevu.

Děkujeme za projevený zájem.

Kontakt

Mobil: +420 602 728 458, +420 602 721 275
Adresa: Sokolská 6, 602 00, Brno, ČR
www: www.arealricky.cz

Rezervace/Email
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Možnosti v okolí

Moravský kras a jeho okolí

Areál Říčky se nachází v okolí Moravského krasu, který je významnou přírodní památkou, patřící mezi CHKO ČR. Jedna z nejvýznamnějších krasových oblastí střední Evropy je přístupná veřejnosti, ovšem pouze v omezeném měřítku. Prohlédněte si fotogalerii s jednotlivými objekty Moravského krasu a navštivte jeden z přírodních skvostů Evropy!

 

Výlety do okolí

Poznejte krásu okolí Moravského krasu!

Blízko rekreačního Areálu Říčky se nachází mnoho historických a turistických lokalit, které stojí za návštěvu! Chcete-li si zaplavat můžete využít rybník u chat v Areálu Říčky, nebo využít jiná přírodní koupaliště v okolí. V případě zájmu o historické stavby navštivte kostelní stavby v přilehlých městech a vesnicích. Areál Říčky je situován v centru přírody s kulturními památkami na dosah! Nechte se inspirovat fotogalerií s popisy míst, které jsou hodné vaší navštěvy.

Údolí Říčky - Přírodní park Údolí Říčky se line od Areálu Říčky podél meandrujícího potoka v délce 20km až do Mariánského údolí nedaleko města Brna. Tato zalesněná oblast je hezká na pohled první a poučná na pohled druhý, neboť se tu nachází mnoho vzácných živočichů a rostlin, se kterými se můžete seznámit „tváří v tvář“ nebo v podobě poznávacích tabulí.

Rakovecké údolí - Přírodní park Rakovecké údolí je významnou přírodní rezervací s mnoha rostlinami jako jsou bledule či medvědí česnek, které je možno v mokřadech tohoto parku nalézt. Údolí je lemováno informačními panely, které poučí a zabaví děti i dospělé, procházku zpříjemní potok linoucí se mezi obcemi Račice a Jedovnice.

Bukovinka - Historická obec, založená již ve 12. století se zázemím jako jsou potraviny a restaurace.

Račice - Historická obec, jejíž dominantou je zámek, který je v současné době využíván místním učilištěm a je veřejnosti nepřístupný. V obci se nachází potravinové řetězce stejně jako restaurace s výborným jídelníčkem!

Pístovice - Malebná obec nedaleko Areálu Říčky je lemována rozlehlým rybníkem s dobovým mlýnem a možností rybaření či přírodního koupání. V případě neúspěchu při lovení je k dispozici příjemný prostor restaurace.

Luleč - obec zasazená do malebné krajiny s lomem, který je upravený v přírodní koupaliště, které bylo vyhodnoceno jako nejkrásnější přírodní koupaliště na Jižní Moravě v jeho blízkosti se také nachází občerstvení a restaurace.

Vyškov - Bývalé okresní město vás přivítá množstvím restaurací a obchodních řetězců, nezůstane však pouze u toho! Město Vyškov nabízí aquapark vhodný pro venkovní i vnitřní koupání s mnoha atrakcemi, které potěší malé i velké plavce! Další z lákadel města je i zoologická zahrada, která se stejně jako město Vyškov, nachází pouhých 15km od Areálu Říčky!

Stará pošta - Ve vzdálenosti 4 km od města Rousínov se nachází památka, která vás přenese do období slavkovské bitvy! V areálu současné restaurace a jízdárny nocoval sám Napoleon Bonaparte! Nenechte si ujít areál, který dýchá historií a domluvte si navíc i projížďku na koňském hřbetu!

Slavkov u Brna (Austerlitz) - Přeneste se do doby Bitvy u Slavkova (Napoleonské dny 13. -15.8) nebo jednoduše dýchejte atmosféru slavného městečka, kterému dominuje barokní zámek! Pro zájemce o historické památky je k dispozici naučná stezka, která vede po bojišti Bitvy tří císařů a Mohyly Míru (20km od města Slavkov), ve které je umístěná stálá expozice. Pro zájemce o oddech a relaxaci je k dispozici venkovní koupaliště a přilehlá sportoviště.

Křtiny - Významné poutní místo s výraznou dominantou, chrámem Panny Marie, postavenou Janem B. Santinim v 17. století potěší každého milovníka historie. Obec Křtiny je známá již z roku 1237, kdy je poprvé zmiňována v historických pramenech. Pro zájemce o oddech a relaxaci je k dispozici venkovní koupaliště, stejně jako místní restaurace.

Jedovnice - Obec založená již ve 12. století, jejíž dominantou je Jedovnický potok vřele přivítá nadšené turisty i zapálené rybáře! Pro zájemce je možno zapůjčit lodičky a šlapadla pro dobrodružnou projížďku. K občerstvení slouží vyhlášená restaurace Olšovec!  V obci Jedovnice se také nachází běžné potravinové řetězce, lékárna i benzínová pumpa.

Ostrov u Macochy – Jeskyně Balcarka - Obec skýtá hned dvě turistická stanoviště v podobě větrného mlýnu a jeskyně Balcarky, která patří do jeskynního komplexu Macocha. Zasáhne i vás!

Propast Macocha – Punkevní jeskyně – Kateřínská jeskyně - Největší krasová oblast v ČR láká každoročně velký počet turistů z tuzemska i zahraničí. Propast Macocha je hluboká 138,4m a je možné do ní nahlédnout z vrchní části nebo ze samotných útrob propasti. Punkevní jeskyně jsou zdobeny přírodní krápníkovou výzdobou a lákají turisty i díky zpřístupněné lanové dráze. Kateřinská jeskyně skýtá na 500 chodeb, ze kterých je nejznámější Hlavní dóm – největší podzemní prostor komplexu Moravský kras.

Sloupsko-Šošůvské jeskyně - Jeskyně jsou vyhloubeny slavným Sloupským potokem, který místy teče pouze pod zemí. Podzemní prostory jsou využívány jako turistická oblast nebo místo pro léčbu osob s dýchacími potížemi.

Josefov – Býčí Skála - Jeskyně se nachází v oblasti Moravského krasu a je známá pro své využití už v době paleolitu. Areál Josefova je také znám pro komplex budov s nejstarší dochovanou pecí ve střední Evropě.

Blansko - Bývalé okresní město s urbanizačními středisky jako jsou obchodní řetězce, nemocnice a restaurace dokáže ohromit i historickými památkami, které se nachází přímo v centru města. Nedaleko centra se nachází přehradní nádrž.

Brno - Moravskou metropoli netřeba příliš představovat. Urbanizované centrum s mnoha známými historickými odkazy, jako je Hrad Špilberk, zaujme milovníky architektury napříč stoletími, ale také milovníky obchodů a kaváren!

Jeskyně Balcarka - Jeskyně Balcarka se rozprostírá nedaleko Ostrova u Macochy. Jeskynní chodby jsou často propojené a mají bohatou přírodní krápníkovou výzdobu. Prostor pojmenován Velký dóm, je druhou největší chodbou Moravského krasu.

Jeskyně Výpustek – Křtiny - Jedna z nejvýznamnějších jeskyň Moravského krasu nese bohatou, leč ne vždy zcela šťastnou historii. Jeskyně patří mezi naleziště kostí pravěkých zvířat, avšak v minulosti byla využívána mimo jiné i jako muniční sklad či atomový kryt. Od roku 2007 je jeskyně přístupná veřejnosti!

Služby a obchody v okolí

Areál Říčky v Moravském krasu se nachází v srdci přírody, která vám poskytne soukromí, které si přejete. Kontakt s okolím je možný díky přilehlým vesnicím a městům, ve které jsou situovány všechny obchodní řetězce a služby, které potřebujete.

Důležitá informace!

V blízkosti chaty není signál pro mobilní telefony, nutnost vyjet k obci Bukovina (2km).

Nejbližší nemocnice

 1. Nemocnice VYŠKOV – 15km

 • Purkyňova 36, 682 01
 • Tel.: 517 315 111
 1. Nemocnice BRNO – 20km

 • Dětská nemocnice - Chirurgická ambulance nonstop (příjem do 18 let)
 • Černá pole, ulice Černopolní 9, Brno
 • Tel.: 545 122 363
 • Nemocnice u Sv. Anny - Chirurgická ambulance nonstop
 • Pekařská 53, Brno
 • Tel.: 543 182 334

POZOR! V oblasti jižní Moravy se může vyskytnout jedovatý had – zmije, její uštknutí může být nebezpečné pro děti. V případě uštknutí je třeba dát první pomoc – nad místem směrem k srdci utáhnout místo, aby se zpomalil tok krve a ihned odjet do nemocnice na vyšetření, popřípadě aplikace vakcíny – séra. Toto sérum je k dispozici v této nemocnici.

Obchody

Račice – 2 obchody, otevřeno denně (So – Ne, pouze dopoledne)

Bukovinka - 2 obchody, otevřeno denně (So – Ne, pouze dopoledne)

Vyškov – supermarket Hypernova, otevřeno denně do 19 hod

Služby

Brno - praní prádla – Americká prádelna, Brno, Hybešova 45, otevřeno denně - všední dny (10-24), So - Ne (14-24)

 

Přidat komentář

Plain text

 • Nejsou povoleny HTML značky.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.